konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

„Wojsko w Polsce Ludowej” - konferencja IPN

Przeczytany: 1243 razy
Dodany: 2011-11-24 09:25:48

Powojenna historia Wojska Polskiego, jego uwikłanie polityczne i wpływ na życie społeczno-polityczne to tematy konferencji, która rozpocznie się w czwartek we Wrocławiu. Sympozjum zorganizowały wrocławski IPN oraz Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Jak poinformował PAP Paweł Piotrowski z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, celem dwudniowej konferencji jest przedstawienie głównych zagadnień związanych z powojenną historią Wojska Polskiego. „Referenci będą starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania dotyczące stopnia samodzielności Polski i jej sił zbrojnych w okresie powojennym, zajmą się też relacjami pomiędzy wojskiem a społeczeństwem” - wyjaśnił Piotrowski.

Jego zdaniem, nie ulega wątpliwości, że siły zbrojne PRL były jednym z najważniejszych filarów władzy komunistycznej w kraju i wielokrotnie brały udział w tłumieniu masowych protestów społeczeństwa. „Uwidoczniło się to szczególnie w dekadzie lat 40. i 50., kiedy to zarówno wojskowy wymiar sprawiedliwości, jak i służby specjalne zwalczały w sposób brutalny wszelkie przejawy sprzeciwu wobec panującego systemu. Miały w tym okresie miejsce bezprzykładne akty terroru, mordów sądowych, osadzania niewinnych ludzi w więzieniach” - tłumaczył.

Według historyka IPN, wojskowi byli też często włączani w akcje polityczne i propagandowe mające na celu przekonanie społeczeństwa do panującego ustroju. „Armię włączano także w system represji, m.in. poprzez powoływanie kleryków i młodzieży pochodzącej ze środowisk obcych Polsce Ludowej do służby oraz kierowanie do pracy w tzw. batalionach górniczych, wykonujących katorżniczą pracę w kopalniach węglowych na Śląsku” - przypomniał Piotrowski.

Zaznaczył, że równocześnie w wojsku służyły miliony młodych Polaków pozostających w przeświadczeniu, że spełniają patriotyczny obowiązek obrony ojczyzny. „To wszystko powoduje, że wizerunek powojennej armii nie jest w powszechnym odbiorze społecznym jednostronny. Dlatego spojrzenie na wojsko, jakie w swoich wystąpieniach przedstawią referenci, może dać asumpt do ożywionej dyskusji, jak też do próby zdefiniowania roli armii w dziejach Polski Ludowej” - uznał Piotrowski.

Podczas konferencji zostanie przedstawionych 20 referatów. Naukowcy będą rozmawiać m.in. o etapach rozwoju Wojska Polskiego w okresie powojennym, jego miejscu w Układzie Warszawskim, obrazie Wojska Polskiego w filmie fabularnym, o wojskowym wymiarze sprawiedliwości w okresie stalinizmu.

Konferencja zakończy się w piątek.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ hes/bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl.

Wysłane 2011-11-24 09:25:48 przez M-S-M
konferencjeIPNWrocławInstytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY