konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

37. Światowy Kongres Psychologów Ekonomicznych we Wrocławiu

Przeczytany: 841 razy
Dodany: 2012-08-24 09:51:18
Aktualizowano: 2012-08-24 09:51:54
Jak ludzie radzą sobie z zagrożeniami finansowymi w dobie kryzysu, dlaczego mają problemy z oszczędzaniem – o tym m.in. będą dyskutować uczestnicy Światowego Kongresu Psychologów Ekonomicznych (IAREP 2012), który odbędzie się od 6 do 8 września we Wrocławiu.

„Mikrokosmos psychologii ekonomicznej” to temat przewodni 37. Światowego Kongresu Psychologów Ekonomicznych IAREP 2012 (International Association for Research in Economic Psychology), organizowanego przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (SWPS) we Wrocławiu.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka kongresu Natalia Osica, w dobie światowego kryzysu finansowego o psychologii rynków finansowych będą dyskutować badacze z całego świata. Podczas kongresu odbędzie się 30 sesji tematycznych. Naukowcy z 30 krajów zaprezentują wyniki ponad 150 projektów badawczych. Polskę będą reprezentować badacze z Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, wrocławskiego wydziału SWPS i innych uczelni.

„Kongresy IAREP odbywają się co roku w wybranym miejscu na całym świecie. Do tej pory Polsce ten zaszczyt przypadł tylko raz, w 1989 r.” – powiedział dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz, sekretarz IAREP, kierownik Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi oraz dziekan wrocławskiego wydziału SWPS.

Poinformował, że podczas konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki badań z zakresu psychologii ekonomicznej i ekonomii behawioralnej, dotyczące psychologii pieniędzy, psychologii giełdy czy takich zachowań ekonomicznych, jak oszczędzanie, zadłużanie się, płacenie podatków i podejmowanie decyzji.

Wykłady plenarne podczas kongresu wygłoszą: prof. Kathleen D. Vohs z Uniwersytetu w Minnesocie, która naukowo zajmuje się m.in. psychologią pieniędzy; prof. Stephen Lea z Uniwersytetu w Exeter, badacz m.in. psychologii zadłużania się i ubóstwa, a także oszustw internetowych; prof. Fritz Strack z Uniwersytetu w Wuerzburgu, specjalizujący się m.in. w badaniach procesów podejmowania decyzji; oraz prof. Bogusław Pawłowski z Uniwersytetu Wrocławskiego, antropolog zajmujący się m.in. strategiami podejmowania decyzji.

Według dr Agaty Gąsiorowskiej, współorganizatorki kongresu, psychologia ekonomiczna jest dziedziną wiedzy ściśle powiązaną z praktyką, a z jej odkryć z powodzeniem korzystają specjaliści pracujący na rynkach finansowych. „Celem kongresu jest integracja badaczy i promowanie wiedzy na temat psychologicznych mechanizmów różnego rodzaju zachowań ekonomicznych i psychologicznych efektów wydarzeń ekonomicznych” – tłumaczyła Gąsiorowska.

IAREP to międzynarodowa organizacja, która powstała w 1982 r. Zrzesza naukowców zajmujących się psychologią ekonomiczną: psychologów, ekonomistów, specjalistów z zakresu administracji, marketingu i zachowań konsumenckich z ponad 30 krajów z całego świata.

Polska Agencja Prasowa sprawuje patronat medialny nad imprezą.

PAP - Nauka w Polsce

umw/ hes/ tot/

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2012-08-24 09:51:18 przez M-S-M
psycholodzykonferencja naukowakongres
Artykuły powiązane z powyższym
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Kongres Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 25 października w Warszawie, to jedyne ogólnopolskie spotkanie o tak szeroko rozumianej tematyce niepełnosprawności zainicjowane przez osoby bezpośrednio związane z tematem. Jego celem jest weryfikacja realizacji konwencji ONZ, ratyfikowanej w 2012 roku i zaproponowanie konkretnych działań wspomagających jej wdrożenie.
W dniu 24 września po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie, którego adresatem są wyłącznie Panie. Przedsięwzięcie organizowane jest z myślą o potrzebie i pasji wspierania współczesnych kobiet, które będą mogły uczestniczyć m.in. w wykładzie z networkingu, spotkać się z ekspertami medycyny estetycznej czy porozmawiać z psychologiem na temat poprawienia swojej samooceny. I Kongres „Rzeszów Miastem Kobiet” będzie miał miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce i rozpocznie się o godzinie 18:00.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY