konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Biotechnologia i mikroanalityka – spotkania z ekspertami podczas Targów EuroLab 2013

Przeczytany: 1002 razy
Dodany: 2013-03-28 14:14:30
Aktualizowano: 2013-03-28 14:17:33

Instytut Biotechnologii Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy poprowadzą branżowe spotkania podczas jubileuszowych XV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej będą gospodarzami konferencji pt. „BIOtechnologia zaczyna się od komórki”, która odbędzie się 12 kwietnia, z kolei seminarium geologiczne dotyczące analiz chemicznych stałych próbek będzie miało miejsce dzień wcześniej.

Firma MT Targi Polska, organizator Targów EuroLab, dokłada wszelkich starań, aby program naukowy towarzyszący tej imprezie wystawienniczej był różnorodny i obejmował wiele zagadanień z zakresu analityki, biotechnologii i technik pomiarowych. Zaproszenie na to wydarzenie, które odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c, przyjęło wielu naukowców z różnych instytycji naukowo-badawczych.

Wszystko zaczyna się od komórki

Eksperci z Instytutu Biotechnologii Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej poprowadzą konferencję pt. „BIOtechnologia zaczyna się od komórki”. Prelegenci reprezentujący Zakład Mikrobioanalityki oraz Zakład Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej omówią zagadnienia dotyczące biotechnologii na poziomie komórek. Zostaną wygłoszone następujące referaty: „Badania komórek w mikroskali okiem inżyniera”, „Komórka na ostrzu mikroskopu sił atomowych”, „Biotechnologia dla sensorów, sensory dla biotechnologii”, „Drożdże – modelowe komórki eukariotyczne”, czy „Biologia systemów a mechanizmy komórkowe”. Część seminaryjna zostanie zakończona panelem dyskusynym.

Nowoczesna aparatura w PIG - PIB

Drugiego dnia EuroLab odbędzie się seminarium pt. „Analizy chemiczne próbek stałych w mikroobszarze – teraźniejszość i przyszłość badań w Państwowym Instytucie Geologicznym”. Specjaliści omówią możliwości analityczne oraz rezultaty badań, które przeprowadzane są przy pomocy sondy elektronowej CAMECA SX 100. Urządzenie to wykorzystywane jest głównie w badaniach mineralogiczno-petrologicznych, zastosowanie znajduje też w badaniach na potrzeby geologii środowiskowej i ochrony środowiska, materiałoznastwa, archeologii, mikrobiologii oraz paleontologii.

Naukowcy zaprezentują również mikrosondę jonową o wysokiej rozdzielczości SHRIMP IIe/MC, w którą wyposażone zostało Laboratorium Analiz w Mikroobszarze. Ten specjalistyczny spektometr masowy służy do określeania wieku minerałów i pośrednio wieku skał, w których dane minerały są zawarte. Aparatura zostanie w pełni wdrożona do prac badawczych laboratorium w 2014 roku.

Udział w obydwu seminariach jest bezpłatny. Należy dokonać obowiązkowej rejestracji na targi online lub na miejscu. Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne online: www.targieurolab.pl.

Równolegle odbędą się II Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab skierowane do branży kryminalistycznej. Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne online: www.crimelab.pl.

 

Dogodny dojazd

Organizator zapewnia udogodnienia w zakresie dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego. Na targi będzie można dostać się bezpłatnym autobusem targowym z przystanku autobusowego Emilii Plater 01 naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki oraz pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.


----------------------------------

MT Targi Polska o jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 7 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych, a są to: EuroGastro, CrimeLab, EuroLab, Lato, TT Warsaw, WorldHotel oraz Infrastruktura.

Wysłane 2013-03-28 14:14:30 przez M-S-M
Targi w Warszawietargi 2013Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLabMiędzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrtargiMT Targi PolskaWarszawa
Artykuły powiązane z powyższym
Rodzina, znajomi lub przyjaciele powierzyli nam zadanie zorganizowania wyjątkowych urodzin, imienin, komunii, czy też innego wydarzenia okolicznościowego w określonym terminie.
Historia Twojego stoiska
Wysłano 2022-12-06 08:38:11
Zastanawiasz się, czy budowa stoisk jest trudna? To nie takie łatwe pytanie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ zależy to od czynników, na których się skupiamy podczas realizacji zamówień klientów.
Nie da się ukryć, że wystawa podczas trwania targów to doskonałe rozwiązanie reklamowe, które okaże się przydatne dla niemalże wszystkich przedsiębiorców.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY