konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?

Przeczytany: 520 razy
Dodany: 2020-10-07 10:41:45
Aktualizowano: 2020-10-07 11:08:10

Sprawy majątkowe po śmierci bliskich często są dość problematyczne i emocjonalne. Stwierdzenie nabycia spadku określa, kto dokładnie jest nowym właścicielem wszelkich kosztowności. Tego typu sprawy niosą ze sobą duże ryzyko kłótni i sporów, bowiem pieniądze to zawsze dość kontrowersyjny temat. Wiele osób twierdzi, że jest to całkowite pozbawienie prawa do spadku, jednakże w praktyce jest to coś delikatnie odmiennego. Co to jest więc wydziedziczenie? W jaki sposób dokonać wydziedziczenia? Jakie mogą być przyczyny wydziedziczenia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdeczne zapraszamy do jego lektury.

Czytaj informacje na tamat wydziedziczenia - zachowek.biz.pl/category/wydziedziczenie/

Co to jest wydziedziczenie?

Zanim bliski członek rodziny umrze, w większości przypadków przygotowuje on testament. Dzięki temu formalnemu dokumentowi możliwe jest dziedziczenie majątku. Jest to ostatnia wola osoby zmarłej, dlatego też to od niej zależy, komu zostanie przepisany cały majątek lub jego część. Co ciekawe, jeśli najbliższa rodzina zostanie pominięta, istnieje jeszcze jedna możliwość uzyskania roszczenia pieniężnego- zachowek. Przysługuje on jednak tylko osobom najbliższym. Dla wielu prawo spadkowe wydaje się być dziwne, bo co jeśli przed śmiercią ktoś celowo nie zapisuje rodzinie majątku? Jeśli spadkodawcy zależy na tym, aby spadek nie był przepisany na osoby najbliższe, jednocześnie obawia się, że członkowie rodziny będą chcieli nabyć prawo do zachowku, wówczas możliwe jest ich wydziedziczenie.

 

Wydziedziczenie - jak to zrobić?

Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska. Pierwszą z nich jest sytuacja, w której potencjalny spadkobiorca postępuje w sposób niezgodny z zasadami współżycia społecznego. Przykładem może być chociażby alkoholizowanie się, narkotyzowanie. Wydziedziczenie jest także możliwe, kiedy osoba, która jest spadkobiorcą, dokonuje przestępstwa w stosunku do najbliższych osób spadkodawcy. W praktyce chodzi o zabójstwo, spowodowanie uszczerbku zdrowia, nieumyślne spowodowanie śmierci lub uporczywe nękanie. Kiedy jeszcze możliwe jest wydziedziczenie? W sytuacji, w której spadkobiorca nie wypełnia obowiązków rodzinnych. Przykładem tego może być chociażby nie wywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego czy też nie udzielanie pomocy, opieki, wsparcia. Należy jednak pamiętać, że tego typu zachowania muszą powtórzyć się wielokrotnie, aby można było skorzystać z możliwości wydziedziczenia. Kiedy zdecydujemy się na tego typu krok wskazując inne przyczyny, prawdopodobnie zakończy się niepowodzeniem.

Czytaj na temat - Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?

 

Jakie mogą być przyczyny wydziedziczenia?

Skoro wiadomo już, w jakich sytuacjach możliwe jest wydziedziczenie, warto dowiedzieć się, w jaki sposób tego dokonać. Konieczne jest sporządzenie testamentu, natomiast w jego treści musi znaleźć się odpowiednie oświadczenie, które poinformuje o wydziedziczeniu. Nie może ono znaleźć się w innej formie niż testament, w przeciwnym wypadku z pewnością okaże się nieważne. W oświadczeniu muszą znaleźć się jednoznaczne i bezterminowe słowa, które w skuteczny sposób poinformują o tym, że dana osoba została wydziedziczona. Tylko w takim przypadku sąd nie będzie miał żadnych wątpliwości w tym zakresie. Dodatkowo należy dopisać przyczynę takiej decyzji (jedna ze wcześniej wymienionych).

Wysłane 2020-10-07 10:41:45 przez gegol
tesmatentspadekWydziedziczenieprawo
Artykuły powiązane z powyższym
Ostatnio bardzo głośno jest o nowych rozporządzeniach, które znacznie zaostrzają przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Szczególnie RODO stanowi przedmiot wielu dyskusji. Pracodawcy muszą w swoich firmach stosować się do nowych przepisów i zapewnić wszystkie potrzebne narzędzia do ich przestrzegania. Bardzo ważne jest, aby pracownicy dokładnie wiedzieli jak postępować na przykład z dokumentami czy ich archiwizacją, a firma musi dostosować swoją politykę prywatności i procedury wewnętrzne w myśl nowo wprowadzonych ustaleń. Jak wdrożyć RODO i inne przepisy?
W ostatnich latach, w dużych i mniejszych miastach, powstają kolejne kancelarie adwokackie i radcowskie, reprezentujące swoich klientów w procesach sądowych, postępowaniach administracyjnych czy sprawach podatkowych. Coraz bardziej zbiurokratyzowana rzeczywistość sprawia, że bez fachowej pomocy adwokata, radcy prawnego czy doradcy podatkowego, firmy i osoby prywatne z trudem mogą sprostać licznym przepisom i obowiązkom nakładanym na nich przez kolejne ustawy. Z pomocą przychodzą także prawnicze portale internetowe, oferujące swoim klientom kompleksowe porady prawne online. Czy warto z nich korzystać? Dla kogo internetowa porada prawna będzie lepszym rozwiązaniem niż wizyta w kancelarii adwokackiej?
Zgodnie z kodeksem etyki adwokackiej, nie można reklamować pracy kancelarii adwokackiej. Jak zatem adwokat może budować swój pozytywny wizerunek nienaganną reputację, aby skutecznie przyciągać nowych klientów?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY