konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czy team building online się sprawdza

Przeczytany: 347 razy
Dodany: 2020-07-21 12:20:12
Aktualizowano: 2020-09-17 11:39:47

Na postawione w tytule pytanie należy oczywiście odpowiedzieć twierdząco. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że w obecnych, mocno zabieganych czasach (a także ograniczeniach wynikających z obecnej sytuacji w dziedzinie zdrowia publicznego) jest to wiodące rozwiązanie w zakresie budowania zespołów - bez konieczności opuszczania siedziby firmy.

 

Podążanie za współczesnością

Do niedawna branża coachingowa sama w sobie była oznaką "świeżości" i nowoczesności, przewijającą się przez świat rodzimych zakładów pracy. Wszak duża część polskich pracowników pamięta czasy, gdzie po prostu szkoleń nie było - a jeżeli były, to nie korzystano przy ich organizowaniu ze wsparcia wyspecjalizowanych w tej materii fachowców. Rzeczywistość zaczęła jednak się zmieniać, w efekcie czego eventy firmowe o charakterze szkoleniowym czy integracyjnym stały się dobrze widziane, poprawiały prestiż pracodawcy na tle jego konkurentów. Zwiększenie się popytu na tego typu usługi przełożyło się na podaż i rynek zaowocował bardzo dużą ilością firm prowadzących spotkania integracyjne, szkolenia i tym podobne przedsięwzięcia, których celem jest szeroko pojęte budowanie zespołu i poprawa jego kompetencji.

Branża szkoleniowa nie poprzestała jednak na tym i poszła o krok dalej. Wykorzystując powszechność sieci internet jest dziś możliwa zdalna integracja pracowników. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich przedsiębiorstw, które nie mogą skorzystać z tradycyjnej formy kształtowania swoich kadr pracowniczych i ich wzmacniania poprzez udział w klasycznych spotkaniach integracyjnych. Nie potrzeba dodawać jak ważną rolę w procesie tworzenia silnej grupy zadaniowej odgrywają kwestie takie jak pozytywne relacje między pracownikami. Dzięki korzystaniu z programów, których celem jest integracja zespołu online można osiągnąć te korzyści bez konieczności organizowania wyjazdów dla pracowników i ponoszenia kosztów z tym związanych. Minimalizuje się przy tym kwestie ryzyka, jakie zawsze towarzyszą każdej podróży służbowej, a także nie odrywa się pracownika od zadań, jak ma to miejsce w czasie tradycyjnych wyjazdów szkoleniowych. W każdej chwili może on, w sytuacji zaistnienia szczególnej potrzeby dla pracodawcy, powrócić do wykonywania swoich zadań, gdyż wciąż pozostaje de facto w zakładzie pracy.

 

 

 

Jak wygląda taka nowoczesna forma integracyjna?

Tu warto zaznaczyć, że zdalna integracja, dzięki pomysłowości firm świadczących tego typy usługi, przybierać może postać niezwykle zróżnicowanych gier, o przeróżnym charakterze. Dosłownie przeróżnym, bo przyznać trzeba, że pomysłowość osób tworzących tego typu gry jest nietuzinkowa. W ofercie firm działających w branży szkoleniowej, integracja zespołu zdalnego przybrać może maskę gry kryminalnej, gdzie jej uczestnicy, wspólnie starają się rozwikłać zagadkę. Może być to gra utrzymana w konwencji thriller/horror, gdzie postępowanie całego zespołu (suma ich działań zespołowych jak i indywidualnych) wpływa na sytuację wyimaginowanego człowieka, przybliżając go do wolności, bądź pogarszając jego sytuację. Często oferuje się też gry przygodowe o tematyce miejskiej/historycznej. Na fali popularności produkcji filmowych integracja online może też odbywać się w ramach prowadzenia gry apokaliptycznej.

 

Dla kogo jest team building on-line? - czytaj na stronie http://www.e-konferencje.pl/artykul/team-building-on-line-co-powinnismy-o-nim-wiedziec/3054/

Mając na względzie szeroki wachlarz możliwości, jakie niesie za sobą team building online warto skorzystać z tego typu nowoczesnych rozwiązań.

 


Wysłane 2020-07-21 12:20:12 przez gegol
zdalnapracownicymotywacjaintegracjagry
Artykuły powiązane z powyższym
Wyjazdy integracyjne w firmie
Wysłano 2020-05-07 13:29:46
Praca w korporacji, dużej firmie międzynarodowej, ale również i nieco mniejszych przedsiębiorstwach, działających jedynie na rynku krajowym wiąże się z licznymi problemami, które trzeba rozwiązywać każdego dnia.
W praktycznie każdej branży niezwykle przydatny okazuje się szeroki zakres umiejętności. Niezależnie od posiadanych kwalifikacji oraz poziomu wiedzy merytorycznej, warto nieustannie inwestować w rozwój osobisty. Nowe kompetencje przydają się na bardzo wielu stanowiskach oraz różnych zawodach. Pracownicy odbywający specjalistyczne szkolenia z rozwoju osobistego mogą lepiej komunikować się między sobą i współpracować w zespole, a tym samym efektywniej wypełniać powierzane im obowiązki.
Kursy języka angielskiego to coraz popularniejsza forma szkoleń dla pracowników zarówno w małych, jak i dużych firmach. Przynosi to duże efekty dla pracowników, ale i kadry przełożonych. Można skorzystać z kursów w grupach, jak i dla całej firmy, co wpływa również na integrację. Wszystkie zalety szkoleń językowych wymienimy w poniższym artykule, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach takiego rozwiązania.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY