konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Czym powinny charakteryzować się dobre sale konferencyjne?

Przeczytany: 356 razy
Dodany: 2018-03-26 12:10:13
Aktualizowano: 2018-03-26 12:14:04

Powodzenie konferencji w dużej mierze zależy od wyboru miejsca, gdzie ona się będzie odbywać. Dobra lokalizacja ma znaczenie tak dla organizatora, jak i dla uczestników konferencji. Warto też pamiętać o tym, czy dojazd do centrum konferencyjnego jest dogodny dla uczestników, którzy korzystają z różnych środków transportu.

Jak urządzić salę konferencyjną?

Bardzo ważną cechą dobrej sali konferencyjnej jest jej uniwersalność. Dobrze jest, jeśli posiada przesuwane ściany co pozwoli na dowolne zmiany układu i wielkości sal, ustawienia krzeseł, nagłośnienia czy ekranu. Najczęściej spotykane ustawienia sal konferencyjnych polega na specyficznym rozłożeniu stołów. Mogą być one ustawione w podkówkę co daje możliwość dotarcia do każdego uczestnika spotkania. Układ ten jest doskonały tak dla małych spotkań biznesowych, jak i większych prezentacji.

 

Najczęściej spotykanym typem sal konferencyjnych jest układ konferencyjny. To typowy układ prostokątny sali ze stołem pośrodku, gdzie uczestnicy widza się nawzajem i mogą swobodnie rozmawiać.

Typ szkolny charakteryzuje się ustawieniem krzeseł oraz stolików przodem do prelegenta. Jest to typ szkoleniowo-warsztatowy.
Przy dużej ilości uczestników wykorzystać można układ teatralny, w którym na sali stoją same krzesła bez stolików, co powoduje wykorzystanie większej przestrzeni.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Sale konferencyjne powinny być bardzo nowocześnie wyposażone. Powinno się w nich znajdować między innymi szybkie łącze internetowe, tablety, projektory multimedialne, duże telewizory plazmowe lub LCD, bardzo dobre nagłośnienie, kilka mikrofonów bezprzewodowych, duży ekran do wyświetlania filmów lub przezroczy.

W najnowocześniejszych salach konferencyjnych stosowane są nowoczesne tablice interaktywne oraz wizualizery umożliwiające wyświetlanie na dużym ekranie przedmiotu lub obrazu, który aktualnie prezentujemy.

Co dodatkowo podnosi jakość miejsca konferencji?

Efektywność spotkania można podnieść poprzez dobry wybór obiektu konferencyjnego. Wskazane by było, gdyby posiadał on osobne pokoje dla prelegentów. Jeśli zaś chodzi o samych uczestników, to musimy zadbać o ich wygody poprzez przygotowanie wygodnych krzeseł lub foteli, miejsca do odpoczynku w czasie przerwy w obradach oraz oczywiście gorącą kawę lub herbatę.

Bardzo ważna jest również atmosfera, która panuje w trakcie konferencji. Musi o nią zadbać zespół ludzi, którzy ją przygotowują. Podstawą jest właściwe i indywidualne podejście do wszystkich uczestników konferencji. Życzliwość, uśmiech oraz pełne zrozumienie pozwolą na lepszy kontakt i spokojną współpracę. Dobrze jest, jeśli obiekt, w którym organizujemy konferencję świadczy dodatkowe usługi typu catering, wynajęcie hostess czy sprzętu multimedialnego.

Należy pamiętać, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, w zależności od tego, jak zostaniemy ocenieni zależeć będzie nasza przyszłość biznesowa. Dlatego należy zadbać, aby od samego początku odbiór organizowanej przez nas konferencji był maksymalnie pozytywny.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.konferencjenimbus.pl/

Wysłane 2018-03-26 12:10:13 przez M-S-M
konferencjamiejsce konferencjisala konferencyjnasale konferencyjne
Artykuły powiązane z powyższym
Jak zorganizować konferencję?
Wysłano 2018-12-31 09:43:53
W tej chwili organizowanych jest mnóstwo konferencji, na które zapraszane są osoby z różnych części Polski, a nawet z różnych części Europy czy świata. Konferencja jest specjalnym rodzajem spotkania, organizowanym w celu dokładnego omówienia jakiegoś zagadnienia. Właśnie dlatego, że tematy mogą być różne, istnieją też różne rodzaje konferencji. Jednak ich organizacja przebiega zawsze podobnie. Czasem pozostawia się to profesjonalistom – firmom, które fachowo wszystko zaplanują, zadbają o catering, stosowne miejsce i wysłanie zaproszeń. Jeśli jednak ktoś nie chce tracić dodatkowych funduszy na współpracę z nimi, lecz woli zająć się wszystkim sam, często staje przed sporym wyzwaniem. Jak zorganizować konferencję?
4. Międzynarodowy Kongres Inwestycyjny FxCuffs zbliża się wielkimi krokami.
Wbrew obiegowej opinii, organizacja konferencji nie jest zadaniem łatwym. Nie wystarczy bowiem zgromadzić w jednym pomieszczeniu osoby zainteresowane określoną tematyką oraz zadbać o wysoką jakość wykładów prezentowanych przez prelegentów. Mimo, że są to kwestie bezsprzecznie bardzo ważne, to jednak możliwe, że zbledną one w sytuacji, gdy okaże się, że nieprawidłowo wybierzemy miejsce, w którym wydarzenie takie miałoby się odbyć.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY