konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Ekran LED czy ściana bezszwowa?

Przeczytany: 402 razy
Dodany: 2019-05-24 09:34:00
Aktualizowano: 2019-05-24 09:34:52

Każda firma lub osoba organizująca event staje przed pytaniem: Co lepiej wybrać? Ekran LED czy ścianę bezszwową? Wiele osób może mieć problemy z podjęciem tej decyzji. W końcu ekrany LED są innowacyjnym rozwiązaniem, które jest coraz częściej stosowane, jednak ściany bezszwowe już od lat sprawdzają się w swojej roli. Są przetestowanym i bezpiecznym rozwiązaniem. Co lepiej wybrać zatem jako ekran na event? Oto kilka wskazówek.

 

 

Ściany bezszwowe — czym są i jakie mają właściwości?

 

Ściany bezszwowe są zwane także monitorami bezszwowymi. Tworzą one jeden duży ekran składający się z kilku mniejszych. Są one tradycyjnym ekranem, który ma gładką powierzchnię. Obraz wyświetlany na ekranie jest niestety podzielony za pomocą ramek, które stanowią obwódkę poszczególnych ekranów. Są to sprawdzone i popularne rozwiązania, jednak lepiej sprawdzają się w zacienionych miejscach, gdyż ekrany odbijają światło, przez co obraz może być niewyraźny. Dostępne są różne wielkości ścian tego typu, jednak nie ma zbyt wielu możliwości, by dopasowywać proporcje ekranu do własnych wymagań.

 

 

Ekrany LED, czyli nowoczesna alternatywa

 

Na rynku nie tak dawno pojawiły się ekrany LED, które mają rozdzielczość na tyle wysoką, że można używać ich jako ekranów podczas eventów i konferencji. Ekrany te składają się z mniejszych modułów, które można komponować ze sobą w dowolny sposób. Dzięki temu wielkość ekranu nie stanowi wyzwania. Można łączyć ze sobą moduły, uzyskując dowolną wielkość ekranu. Co więcej, możliwe jest tworzenie ekranów o dowolnych proporcjach. Ekrany lodowe nie mają jednolitej powierzchni, gdyż składa się ona z tysięcy diod ledowych oraz powierzchni pomiędzy nimi. Właśnie dlatego sprawdzają się jako rozwiązania w przypadku nasłonecznionych i mocno oświetlonych sal. Zestawienie poszczególnych modułów ze sobą nie powoduje, że są widoczne między nimi granice.

 

 

Przewaga ekranów LED nad ścianami bezszwowymi

 

Już sam opis poszczególnych rozwiązań wskazuje na to, że ekrany LED nie bez powodu wypierają stopniowo ściany bezszwowe. Pierwszą cechą, która zachęca inwestorów do wynajęcia ekranów ledowych to fakt, że nie występują na nich widoczne odcięcia pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu obraz jest jednolity, a istotne informacje nie są oddzielane od siebie. Co więcej, obraz zyskuje na wyrazistości także dlatego, że ekran ledowy pochłania światło, a nie powoduje jego odbicie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w słonecznych miejscach, gdzie ekrany bezszwowe mogą się nie sprawdzić. Kolejną zaletą jest elastyczność tego rozwiązania, która pozwala na dopasowanie wymiarów ekranu do swoich potrzeb. Ponadto dostępne na rynku ekrany ledowe pozwalają na komponowanie ekranów o rozdzielczości odpowiedniej do odległości, w jakiej będzie siedziała widownia.

Ekrany LED używane podczas eventów i innych wydarzeń, w których bierze udział większa ilość osób, sprawdzają się doskonale. Są odpowiedzią na oczekiwania klientów oraz pozwalają stworzyć wyjątkową oprawę podczas różnych uroczystości. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu i być może z niego skorzystać.

Więcej na https://uplive.pl/ekrany-diodowe.html

 

Wysłane 2019-05-24 09:34:00 przez gegol
ledekranyściany
Artykuły powiązane z powyższym
Oświetlenie LED
Wysłano 2021-05-25 09:55:54
Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne ze względu na jego energooszczędność, a co za tym idzie również pro ekologiczność.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY