konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Integracja online dla firm

Przeczytany: 656 razy
Dodany: 2021-04-28 08:54:59
Aktualizowano: 2021-04-28 09:04:18

Praca zdalna powoli staje się codziennością. Czasy pandemii koronowirusa oraz technologiczne możliwości, to tylko niektóre czynniki, które wpływają na nasze decyzje o wyborze pracy online. Niestety ograniczony kontakt ma wpływ na pracowników, a co za tym idzie na prosperowanie całej firmy. Czy integracja zespołu przez internet to jakieś rozwiązanie?

Okazuje się, że tak! Nawet najprostsze sposoby integracji pracowników online mają znamienny wpływ na funkcjonowanie całego zespołu. Takim popularnym przykładem może być wspólna kawa online, kiedy podczas nieformalnej rozmowy omawiane są zwykłe sytuacje, codziennego dnia tj. nasze plany wyjazdowe, przeprowadzane remonty, wartościowe filmy do obejrzenia, a nawet zwyczajne problemy związane z brakiem miejsca parkingowego. Taka nieskomplikowana konwersacja potrafi rozładować napięcie, wzmocnić koleżeńską więź a co za tym idzie - silnie zintegrować zespół. Takie dbanie o podtrzymywanie zespołowych relacji przynosi długoterminowe skutki.

 

Czytaj również - Pomysły na integracje online dla firm

 

Praca zdalna a integracja

Forma pracy zdalnej powoli staje się codziennością. Obecnie młode pokolenie millenialsów coraz częściej wybiera zawód, który wiąże się z wykorzystaniem narzędzi online. Nic dziwnego, taką pracę można wykonywać nie tylko w domu, ale i w dowolnym miejscu na świecie. Pomimo że forma pracy zdalnej ma do zaoferowania wiele zalet, może nieść za sobą duże ryzyko dla funkcjonowania firmy. Dlatego integracja firmowa ma tak wielkie znaczenie. Fakt ten zostaje ponownie wykorzystany, aby polepszyć warunki pracy, wykonywanej w wirtualnej przestrzeni. Obecnie uważa się, że zdalna integracja pracowników stanowi atrakcyjne urozmaicenie pracy online, motywuje oraz wpływa na tworzenie zwyczaju wzajemnej pomocy. Dodatkowo w sytuacjach stresowych dobrze zintegrowany zespół wykazuje się efektywniejszą komunikacją, co zwiększa jego wydajność. Ponadto, jeżeli pracownicy utrzymują koleżeńskie relacje, łatwiej im sprostać wzajemnym wymaganiom oraz rzadziej decydują się na zmianę pracy.

 

 

 

Sposoby na integrację online 

Każdego dnia pojawiają się nowe oferty zaprojektowane wokół wirtualnego team buildingu. Ten specjalistyczny termin skupia działania mające na celu integrację, budowę i rozwój zespołów działających w ramach firm biznesowych.

Postępujący rozwój technologii internetowych ma duży wpływ na ofertę programów do gier zdalnych, zabaw oraz szkoleń online, m.in.: wirtualne teleturnieje, warsztaty i pokazy online oraz internetowe gry fabularne. Oto kilka z nich:

  •  
    • Kto zabił pokojówkę - gra śledcza, kładąca nacisk na intensywną komunikację w zespołach, a także umiejętność organizacji pracy pod presją czasu 
    • Sabotaż - gra stawia na przydział zespołom odrębnych zadań, które są ze sobą powiązane, zespoły muszą współpracować, inaczej plan się nie powiedzie
    • Las w słoiku - forma warsztatowa online, wykorzystująca fakt, iż kontakt z naturą działa korzystnie na człowieka 

Ponieważ temat przyciąga uwagę wielu firm, powstaje coraz więcej agencji eventowych, które rzucają coraz to nowsze pomysły na eventy online.

Wysłane 2021-04-28 08:54:59 przez gegol
zdalnapracaonlineintegracjaeventyfirmevent
Artykuły powiązane z powyższym
Odczuwasz presję i stres w pracy? Odkryj moc mindfulness, by odzyskać spokój i zwiększyć produktywność. Poznaj praktyczne techniki uważności, które odmienią Twój dzień. Szkolenia z coachingu mogą być kluczem do sukcesu.
Konstruktywny feedback ma ogromne znaczenie w dalszym rozwoju firmy, dbałości o odpowiednie stosunki pomiędzy pracodawcami, a pracownikami. Powinien działać w dwie strony – zarówno do oceny samych pracowników, jak i managerów oraz przełożonych. Tym właśnie zajmuje się program oceny 360 stopni. Czy warto jego wdrożeniem się zainteresować?
Dlaczego skorzystać z porad biznesowych?
Wysłano 2022-12-28 16:33:46
Biznes kwitnie, a zapotrzebowanie na porady biznesowe rośnie wszędzie. Liderzy biznesowi potrzebują aktualnych i odpowiednich porad, które mogą wdrożyć w swojej działalności.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY