konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencja na placu budowy

Przeczytany: 1313 razy
Dodany: 2011-11-18 14:46:17
Aktualizowano: 2011-11-18 14:47:58

W czwartek 17 listopada na placu budowy nowego mostu w Toruniu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca pierwszy rok realizacji projektu. Nie zabrakło tez dobrych informacji dotyczących finansowania inwestycji. W spotkaniu z mediami udział wzięli przedstawiciele Inwestora, Generalnego Wykonawcy i Inżyniera Projektu.

Jako pierwszy głos zabrał Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski: - Inwestycja jest realizowana sprawnie, w dobrym tempie. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie obyło się bez przeszkód, takich jak konieczność rozminowania terenu czy rozwiązania konfliktów infrastruktury podziemnej. Jednak problemy te udało się pokonać i w ostatnich miesiącach prace znowu nabrały rozpędu. Jeśli ta dynamika zostanie utrzymana, zgodnie z planem w lipcu 2013 roku pojedziemy nowym mostem  - mówi Prezydent Torunia, Michał Zaleski.

- Kolejna dobra informacja dotyczy finansowania inwestycji. Na dzień dzisiejszy wiemy już, że wydamy mniej pieniędzy na wykup nieruchomości pod budowę mostu oraz odsetki od kredytu.  Koszt inwestycji po tej korekcie wyniesie niecałe 700 mln zł, czyli ponad 50 mln mniej niż zakładaliśmy - dodaje Prezydent Zaleski.

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli film „Rozmowy mostowe” przedstawiający inwestycję widzianą okiem mieszkańców Torunia w aspekcie bezpieczeństwa, komfortu jazdy i turystyki. Niemalże dla wszystkich torunian nowy most będzie ogromnym udogodnieniem w poruszaniu się po mieście i jak sami twierdzą, zmieni jakość ich codziennego życia. Szybszy i łatwiejszy dojazd do Starówki położonej na prawym brzegu Wisły przyciągnie kolejnych zwiedzających. Miasto stanie się także bardziej atrakcyjne pod względem ekonomicznym.

Najważniejsze momenty realizacji inwestycji na przestrzeni 365 dni przedstawiła Barbara Tyrankiewicz, kierownik Biura Realizacji Projektu Mostowego: Most w liczbach przedstawia się imponująco. Dotychczas wykorzystano 2902 szt. pali prefabrykowanych, 43 szt. pali wierconych, 10459 m3 betonu konstrukcyjnego, 1260 ton stali zbrojeniowej. Mówiąc o liczbach, warto podkreślić że na budowie pracuje około 400 pracowników; zarówno kadra techniczna, jak i pracownicy fizyczni.

Dyrektor kontraktu z ramienia Generalnego Wykonawcy, Lesław Milewski zaprezentował kolejne etapy budowy, ze szczególnym uwzględnieniem montażu stalowych elementów konstrukcji mostu:

Jest to jedno z nielicznych tego typu rozwiązań na skalę europejską. Montaż przęseł zapewnie ściągnie do Torunia ekipy konstruktorsko – inżynierskie, które będą ciekawe tego etapu budowy – podkreślił Milewski.

W podsumowaniu pierwszych dwunastu miesięcy na budowie nie zabrakło głosu przedstawiciela Inżyniera Projektu, Andrzeja Sasa: Naszym zadaniem jest dopilnowanie, by budowa przebiegała zgodnie z planem i przyjętymi założeniami. To ważna, ale bardzo skomplikowana inwestycja, dlatego tak wiele uwagi należy jej poświęcić.

W drugiej części spotkania dziennikarze na co dzień budujący świadomość czytelników na temat budowy przeprawy mieli możliwość przekonania się, jak wygląda praca na budowie. Zadanie polegające na przesypaniu kupki ziemi siedząc za sterami koparki okazało się dla wielu nie lada wyzwaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysłane 2011-11-18 14:46:17 przez M-S-M
konferencje ToruńToruńmost w Toruniukonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY