konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencje

Przeczytany: 1780 razy
Dodany: 2011-07-27 08:57:56
Aktualizowano: 2011-07-27 09:08:59

Organizacja konferencji to złożony proces, na który wpływa m. in. tworzenie budżetu, wysyłanie zaproszeń czy współpraca z firmą cateringowa. Jednym z najważniejszych czynników jest jednak wybór miejsca, w którym odbędzie się spotkanie.

Decyzję o miejscu konferencji należy podjąć w początkowej fazie planowania całego przedsięwzięcia, po zamknięciu budżetu i ustaleniu listy gości. Nie warto zwlekać z wyborem sali konferencyjnej, ponieważ wiele obiektów może być wcześniej zarezerwowanych, zwłaszcza jeśli jest to sezon, a my zaprosiliśmy dużo osób i będziemy potrzebować dla nich noclegu. Lista gości okaże się bardzo przydatna w określaniu lokalizacji - na jej podstawie możemy stwierdzić miejsce zamieszkania delegatów. Tu klarują się dwie opcje - albo wybieramy centrum konferencyjne w niewielkiej odległości, dzięki czemu unikamy dodatkowych kosztów za noclegi lub traktujemy konferencje jako spotkanie integracyjne lub formę nagrody. Wtedy możemy zorganizować ją w górach, nad morzem lub w innym miejscu atrakcyjnym dla prelegentów. Oczywiście jednodniowe konferencje organizowane na drugim końcu kraju przyniosą więcej strat niż zysków i nie są dobrym rozwiązaniem pod względem logistycznym. Natomiast kilkudniowe konferencje wymagające od organizatora wynajęcia odpowiedniej ilości noclegów mogą się cieszyć powodzeniem, właśnie ze względu na odległą lokalizację. Hotele czy obiekty konferencyjne najczęściej dysponują wymaganą ilością pokoi, jeśli jednak zdarzy się, że zakwaterowania trzeba będzie szukać w pobliskich ośrodkach, powinny one znajdować się okolicy. W przypadku konferencji wieloosobowych pojawia się też kwestia wyboru miejsca na poczęstunek, lunch czy obiad. To jeden z powodów, dla których będzie trzeba zrezygnować z niektórych hoteli czy ośrodków konferencyjnych. Inną, z pozoru nieistotną sprawą jest wybór pokoi dla delegatów – proszenie ich, by dzielili ze sobą pokoje dwuosobowe, może być niekomfortowe dla organizatora. Dlatego należy przygotować się na ewentualność rezerwacji osobnego pokoju dla każdego delegata, pamiętając, że w wielu hotelach liczba pokoi jednoosobowych może być ograniczona.

Powyższe uwagi dotyczą obiektów, natomiast sama sala konferencyjna powinna mieć m. in. odpowiednie nagłośnienie czy miejsce dla sprzętu (np. do tłumaczenia symultanicznego, jeśli jest to konferencja międzynarodowa). Po określeniu powyższych warunków, czyli ilości delegatów i potrzebnych miejsc noclegowych, możemy przystąpić do ostatecznego wyboru lokalizacji. Jedną z metod jest zlecenie tego firmom, które specjalizują się w wyszukiwaniu miejsc na konferencje i spotkania biznesowe. Kolejnym sposobem są internetowe katalogi sal konferencyjnych jak np. www.e-konferencje.pl, gdzie za pomocą specjalnej wyszukiwarki znajdziemy sale o odpowiedniej pojemności, a także dowiemy się, jakie są opinie pozostałych użytkowników na temat hoteli i obiektów konferencyjnych. Samodzielne odwiedzanie i sprawdzanie wszystkich sal jest czasochłonne, dlatego warto zdać się na doświadczenia profesjonalistów. Zapewnienie dodatkowych atrakcji podczas konferencji to indywidualna sprawa organizatora, są one jednak mile widziane przez uczestników. Gdy więc wybraliśmy już hotel czy ośrodek konferencyjny, zwróćmy uwagę, jakie atrakcje oferuje obiekt - stereotyp o nudnych konferencjach dawno już przestał być aktualny.

Wysłane 2011-07-27 08:57:56 przez M-S-M
sale na konferencjeobiekty konferencyjnesale konferencyjnekonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Każda mniejsza czy większa firma prędzej czy później rozwijając się, poszukuje partnerów biznesowych i nowych klientów, organizuje różnego rodzaju spotkania i wydarzenia, a także stara się nie tylko nie pozostawać w tyle za konkurencją, ale również ją wyprzedzić.
Lekarze chcący rozwijać się zawodowo, wybierają obecnie spośród różnych możliwości. Jak wynika z raportu Możliwości i bariery rozwoju zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, opracowanego klika lat temu przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacje Naczelnej Izby Lekarskiej, coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych lekarzy, cieszyły się - obok kształcenia w zakresie specjalizacji - formy doskonalenia pozwalające na zdobywanie certyfikatów, w tym warsztaty i konferencje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W bieżących obserwacji wynika, że trend ten nie zmienia się. Jakie zatem konkretnie propozycje stanowią dla lekarzy najatrakcyjniejsze rozwiązania?
Oferta sali szkoleniowej
Wysłano 2020-03-09 12:27:28
Organizujesz spotkanie biznesowe takiego typu jak szkolenie, konferencje, warsztaty? Potrzebujesz oferty na wynajem sali szkoleniowej?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY