konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencje Kraków

Przeczytany: 1801 razy
Dodany: 2010-03-31 09:43:58
Aktualizowano: 2013-06-11 14:54:55

Kraków jest miastem zachwycającym. Każdy, kto choć raz tam był z pewnością nie raz będzie wracał. Bogactwo legend związanych z zabytkami architektonicznymi, wielość imprez kulturalnych sprawia, że każdego roku przyjeżdża coraz więcej turystów. Z uwagi na szeroką ofertę sal konferencyjnych coraz więcej przedsiębiorców wybiera na konferencje Kraków.

Zaryzykować można stwierdzenie, że Kraków jest polską stolicą kultury. Tam rodziły się teksty artystów polskiej sceny muzycznej, a mistrzowie pióra płodzili bestsellery. Dzisiaj także artyści z upodobaniem przesiadują w okolicznych pubach i kawiarniach racząc się kawą. Wielu pisarzy, aktorów, muzyków włącza się czynnie w życie kulturalne miasta. W związku z tym wybierając na konferencje Kraków można je urozmaicić prelekcjami wybitnych osób. Nie tylko z kręgu artystycznego, ale naukowego także. W Krakowie bowiem znajduje się Uniwersytet Jagielloński, który zrzesza wielu wybitnych naukowców, którzy stanowić mogą podporę dla przekazywanych treści oraz autorytet, jeśli wybierze się na konferencje Kraków.

Sympozja organizowane w Krakowie urozmaicić można dodatkowo wydarzeniami kulturalnymi i naukowymi, których w mieście nie brakuje. Jeśli dostosuje się termin konferencji do ciekawej imprezy kulturalnej, która będzie miała związek z omawianym tematem, można wziąć udział w interesujących spotkaniach m.in.: w festiwalach „Młodzi artyści w Krakowie” oraz „Sacrum Profanum”.

Zanim jednak wpisze się w wyszukiwarkę wyrażenie „konferencje Kraków”, warto przyjrzeć się temu miastu dokładniej, by mieć pewność, że zainteresowanym osobom niczego nie zabraknie.

Sale konferencyjne i obiekty na konferencje w Krakowie na stronie http://www.e-konferencje.pl/obiekty/miasto_Kraków/

 

Miejscem, w którym skupia się życie Krakowa jest Rynek Główny. Początkowo miał służyć celom targowym. Dzisiaj to nie tylko największy plac w Krakowie o znaczeniu społecznym, historycznym i kulturowym, ale – co istotne – największy średniowieczny rynek w Europie! Nikogo nie powinien dziwić fakt, że właśnie tutaj zlokalizowanych jest najwięcej zabytków oraz miejsc ekskluzywnych.. Znajdują się tu także piękne kamienice: Szara Kamienica, Kamienica Hetmańska, Dom Włoski, a także zabytkowy budynek Sukiennic. Najważniejszym zabytkiem Rynku Głównego jest gotycka Bazylika Mariacka z gotyckim ołtarzem.

Bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, kulturalnym i historycznym jest krakowski Kazimierz, dzielnica zamieszkiwana niegdyś tłumnie przez Żydów. W związku z uznaniem ich pełnoprawnymi członkami miast pobudowano tam obok synagog, żydowskie szkoły i cmentarze, które istnieją także współcześnie. Warte szczególnej uwagi są: Synagoga Stara, Synagoga Remuh, a także Cmentarz Remuh. Najważniejszym jednak zabytkiem tej dzielnicy jest ulica Szeroka – w pierwotnej nazwie Rynek żydowski. Skupiało się tam życie lokalnej społeczności. Tak jest i dzisiaj. Znajduje się tutaj wiele kawiarenek, pubów, restauracji, a wszystko ulokowane z dala od zgiełku miasta. Coraz więcej artystów właśnie w Kazimierzu znajduje enklawę spokoju i osiedla się tu chłonąc niepowtarzalną atmosferę, jaką wywołują doroczne próby połączenia tradycji żydowskiej ze współczesnością.

Żądnym innych atrakcji niż budowlane polecić można spacer po Ogrodzie Doświadczeń. Miejsce to bez wątpienia dodaje Krakowowi niezwykłości. Tam rządzi fizyka. Na zielonym terenie przygotowano dla zwiedzających szereg narzędzi, za pomocą których mogą oni lepiej poznać świat. Oferta skierowana jest przede wszystkim w stronę dzieci, jednak dobra zabawa gwarantowana jest każdemu, nawet najbardziej zorientowanemu w świecie fizyki. Ogród dysponuje takimi narzędziami badawczymi jak m.in.: peryskop, oddychający prostokąt, woda w wirującej kuli, czy też siatka dyfrakcyjna. Chociaż nazwy brzmią tajemniczo, po wizycie w Ogrodzie Doświadczeń, gdzie każdy ma możliwość na własne oczy przekonać się jak działają określone przyrządy, świat nie będzie już taki zagadkowy.

Miasto, które jest atrakcyjne dla turystów, jest idealne, jeśli chce się organizować konferencje wymagające kilkudniowej dyspozycyjności ich uczestników. Życie kulturalne w pełnym rozkwicie każdego dnia stwarza możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym w myśl zasady: „nie samą pracą człowiek żyje”.

Wybór miasta atrakcyjnego pod względem turystycznym ma także ogromne znaczenie, jeśli zamierza się zorganizować konferencję na szczeblu międzynarodowym. Przy okazji spotkania można bowiem pokazać uroki kraju i jego najpiękniejszych miast. To z kolei może pomóc obcokrajowcom lepiej poznać mentalność partnera biznesowego.

Poza niezaprzeczalną atrakcyjnością Krakowa przemawia za nim także liczba mieszkańców. Tym samym można śmiało powiedzieć, że konferencje Kraków może także organizować ze względu na zainteresowanie proponowaną tematyką społeczności lokalnej i studentów.

Konferencje w Krakowie to także dobry pomysł ze względu na rozbudowaną bazę noclegową. Zawiera on wiele wysokiej jakości hoteli z dobrze wyposażonymi salami konferencyjnymi.

Organizatorzy konferencji kuszeni są także wykwalifikowaną obsługą, która biegle włada językami obcymi. To istotne, zwłaszcza kiedy organizuje się wydarzenia na szczeblu międzynarodowym. Wykształceni pracownicy hotelowi dają gwarancję tego, że zagraniczni goście będą mogli się z nimi porozumieć i zakomunikować swoje potrzeby.

Zdarza się, że w ramach opłat za noclegi, otrzymuje się wyposażoną salę konferencyjną. Możliwe są także rabaty w wypadku kompleksowej usługi: wynajmu sali konferencyjnej, noclegów i posiłków. Dość powszechną praktyką jest także symboliczny poczęstunek dla zebranych.

Czasem w ramach opłaty za nocleg można skorzystać z atrakcji dostępnych na terenie obiektu i wypoczywać np. na basenach, czy jacuzzi. Popularne stają się też Centra Rozrywki.

Godne polecenia są m.in.: Hotel Park Inn mieszczący w swoich murach 5 sal konferencyjnych i salę balową, oraz Hotel Wilga, który poza specjalnymi salami oferuje pełen serwis konferencyjny (przerwy kawowe, obiady firmowe, imprezy w hotelowej kręgielni).

Wszystkim zainteresowanym usługami towarzyszącymi spotkaniom biznesowym, którzy samodzielnie chcą przejrzeć oferty centrum konferencyjnych polecić można jedną z baz, która gromadzi oferty obiektów konferencyjnych. Jest nią www.e-konferencje.pl.

Warto także wspomnieć o kwestii dojazdu. Jeśli organizuje się konferencję w mieście atrakcyjnym pod względem turystycznym, daje to gwarancję łatwiejszego dotarcia do celu, zarówno tym, którzy mieszkają w kraju, jak i uczestnikom zza granicy. Duże miasto z kolei umożliwia transport na wiele różnych sposobów. Przyjezdni mogą dostać się do miasta za pomocą samochodów, autokarów, pociągów lub samolotów.

Bliskie sąsiedztwo miejsc kulturalno-rozrywkowych, duża baza noclegowa, wysokiej jakości sprzęt do dyspozycji organizatorów konferencji oraz prestiż to bez wątpienia największe plusy przemawiające za tym, by na miejsce zebrania wybrać Kraków.


PF

Wysłane 2010-03-31 09:43:58 przez M-S-M
obiekty konferencyjne w Krakowieośrodek konferencyjnyKrakówkonferencje w Krakowiekonferencje Krakówsale w Krakowie
Artykuły powiązane z powyższym
Wybór kreacji na własny ślub to nie lada zadanie. Każda kobieta chce w tym dniu prezentować się nienagannie i zrobić oszałamiające wrażenie na wybranku serca oraz gościach.
Każda mniejsza czy większa firma prędzej czy później rozwijając się, poszukuje partnerów biznesowych i nowych klientów, organizuje różnego rodzaju spotkania i wydarzenia, a także stara się nie tylko nie pozostawać w tyle za konkurencją, ale również ją wyprzedzić.
Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
Wysłano 2019-08-13 10:49:23
Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne i relaks w ciepłych krajach. Warto jednak pamiętać, że Polska również kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, pełnych zabytków i znaczeń historycznych. Przykładem takiego miasta jest Kraków, który zachwyca swoją zabudową, bogactwem oryginalnych i pięknych budowli oraz atrakcji turystycznych.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY