konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Konferencje online – co to takiego i jak je zorganizować

Przeczytany: 272 razy
Dodany: 2022-12-07 21:04:18
Aktualizowano: 2022-12-07 21:05:52

Konferencje są jednym z ważniejszych elementów życia firm. To na nich prezentowane są nowe produkty, usługi lub udzielane zostają istotne informacje na temat działalności lub przyszłości firmy. Czas pandemii koronawirusa zdecydowanie zmienił podejście do wydarzeń, w których ma wziąć udział większa liczba osób. Niestety nie ominęło to również konferencji biznesowych.

 

Na szczęście nie oznacza to, że w trosce o zdrowie uczestników, trzeba rezygnować z ich organizacji. Pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania i technologie, pozwalające organizować konferencje online.

Transmisja online wydarzeń – poznaj jej zalety

Współczesne technologie transmisji danych, w tym również dźwięku i obrazu, pozwalają wykonywać streaming dowolnego wydarzenia. Oznacza to, że relacja na żywo będzie dostępna dla wybranych przez nas osób w Internecie. Aby ją obejrzeć trzeba wejść na specjalnie przygotowaną w tym celu stronę. Transmisja konferencji online może być również ogólnodostępna, poprzez jej streamowanie na popularne serwisy video jak YouTube. Pomimo tego że wiele firm przyzwyczajonych jest do tradycyjnego formatu konferencji i wydarzeń – czyli mających charakter stacjonarny i z wieloma uczestnikami, warto poważnie rozważyć organizację konferencji online. Za taką decyzją przemawia wiele argumentów.

 

 


Wydarzenia online – dlaczego warto przenieść konferencję do sieci?

Obecnie warto zdecydować się na realizację konferencji w Internecie z takich względów jak:

Bezpieczeństwo

Zacznijmy od tego, na co dziś każdy zwraca uwagę. Unikanie skupisk ludzkich, to również rezygnacja z uczestnictwa w konferencjach. Również tych planowanych od dawna. W trosce o zdrowie i życie swoich pracowników oraz zaproszonych gości, dobrym pomysłem jest przeniesienie wydarzenia do sieci. Transmisja online wydarzeń odbywać się może w czasie rzeczywistym, jak również pozostanie do późniejszego obejrzenia dla osób, które nie zdążyły przed ekran na czas. Unikając bezpośredniego kontaktu, a w zamian za to pozostając przed komputerem, zapewniamy najlepszą możliwą ochronę zdrowia przed zakażeniem koronawirusem.

Więcej uczestników

Wydarzenia online to tak naprawdę nieograniczona liczba użytkowników. Podczas kiedy na wynajętej sali konferencyjnej może się zmieścić np. sto osób, konferencję online może oglądać sto tysięcy lub jeszcze więcej zainteresowanych. Aby osiągnąć ten fantastyczny wynik, wystarczy dobrze zareklamować wydarzenie, korzystając np. z social media, czy reklam sponsorowanych. Oczywiście im więcej osób obejrzy Państwa streaming, tym większe szanse na odniesienie oczekiwanego rezultatu i sukces.

Nowe możliwości

Kiedy firmy zaczynają korzystać z nowoczesnych technologii, a do takich na pewno można zaliczyć konferencje internetowe, zyskują w oczach potencjalnych kontrahentów i klientów. Ich wizerunek staje się jeszcze bardziej współczesny i adekwatny do potrzeb zainteresowanych. Umiejętność elastycznego dopasowania się firmy do szybko zmieniających się warunków świata, również wzbudza zaufanie i daje poczucie dobrego zaopiekowania się klientem.

Konferencje zdalne – jak wygląda ich organizacja?

Wbrew temu co może się wydawać, organizacja takiego wydarzenia nie różni się wiele od klasycznej konferencji. Jedyna różnica polega na obecności zespołu odpowiedzialnego za transmisję konferencji do sieci. Jest ona wyposażona w profesjonalne kamery, mikrofony, oświetlenie oraz sprzęt sieciowy, pozwalający na streaming prosto do internetu. Zależnie od oczekiwań organizatora, w konferencji może brać udział publiczność. W czasach epidemii koronawirusa, bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa: dezynfekcja rąk, maseczki ochronne i zalecany dystans społeczny. Pokazanie zapewnionych środków ochrony podczas transmisji konferencji w sieci również jest dobrym pomysłem. Staje się to dowodem na odpowiedzialne podejście firmy do spraw, których nie można bagatelizować.

W praktyce konferencje online wyglądają następująco:

  1. Rozłożenie sprzętu nagrywającego,

  2. Utworzenie połączenia sieciowego i próba transmisji online,

  3. Rozpoczęcie wydarzenia,

  4. Transmisja konferencji do sieci,

  5. Możliwość jej oglądania na specjalnie stworzonej stronie, w YouTube, Facebooku lub na

    jednej z kilku innych platform streamingowych.

Konferencje zdalne i zagadnienia techniczne

Rozumiemy obawy firm, dla których konferencje online to prawdziwa nowość. Czy taka forma wydarzenia przyniesie oczekiwane rezultaty? Czy uczestnicy będą z niej zadowoleni? Czy uruchomienie i obejrzenie takiego wydarzenia nie będzie zbytnym wyzwaniem technicznym? W odpowiedzi na te i inne wątpliwości, postanowiliśmy udzielić kilku wyczerpujących informacji.

W jakiej jakości odbywa się streaming wydarzenia?

Wszystkie transmisje u dobrej agencji eventowej odbywają się w najwyższej jakości obrazu Full HD. Gwarantuje maksymalny komfort oglądania, a także możliwość bezproblemowego obejrzenia wszystkich szczegółów i detali produktu, który będzie na konferencji omawiany.

Gdzie będzie można obejrzeć konferencje online?

Streaming może być udostępniony na popularnych serwisach, takich jak YouTube, Facebook, Twitch, Vimeo oraz wiele innych. Jeżeli takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, transmisja może wykorzystywać zewnętrzny serwer i być dostępna na specjalnie stworzonej do tego stronie. Jej adres mogą poznać wskazane przez Państwa osoby, czyli uczestnicy live stream'a.

Czy nagrywanie wydarzeń online jest bezpieczne?

Wszystkie organizowane konferencje online powinny być maksymalnie bezpieczne. Streaming powinien być szyfrowany, a dostęp do niego zabezpieczony hasłem. Aby móc obejrzeć transmisję live, konieczne jest uruchomienie odtwarzacza video w technologii HTML 5. Może on być osadzony na specjalnie stworzonej w tym celu stronie, zabezpieczonej hasłem. Nikt nieupoważniony nie uzyska dostępu do transmisji, jak również nie będzie mógł przejąć kontroli nad streamingiem.

Na jakich urządzeniach dostępna będzie transmisja konferencji?

Konferencje online można obejrzeć na każdym urządzeniu multimedialnym wyposażonym w dostęp do internetu. Może to być tablet, laptop lub smartfon czy telewizor. Stosowana obecnie technologia przesyłu obrazu sprawia, że wielkość i proporcje video dopasowują się automatycznie do wielkości ekranu, zapewniając najlepszą jakość i wyrazistość nagrania.

Wysłane 2022-12-07 21:04:18 przez M-S-M
hybrydoweonlinezdalneKonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY