Spotkanie będzie okazją dla przedsiębiorstw z branży Life & Science do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie standardów GMP oraz zapoznania się z ofertą sprawdzonych i zwalidowanych rozwiązań klasy ERP
16 maja br. w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja „Life Science Day", na której poruszona zostanie tematyka walidacji systemów według GAMP 5, dobrych praktyk w zarządzaniu projektami wdrożeniowymi, wymogów prawa farmaceutycznego dla systemów skomputeryzowanych oraz krytycznych obszarów funkcjonalnych ERP dla branży Life & Science. Uczestnicy spotkania będą mogli także zapoznać się z organizacją projektu sprzyjającą walidacji z uwzględnieniem podziału odpowiedzialności Dostawca - Użytkownik, a także dowiedzą się, czym jest audit systemu jakości Dostawcy wg GAMP 5.
Organizatorami konferencji są firmy Microsoft oraz PROBIT - Certyfikowany Partner Microsoft w zakresie systemów klasy ERP, autor metodologii wdrożenia ułatwiającej walidację systemu ERP oraz rozwiązania „Pharmaceutica & LS" dla branży farmaceutycznej, który jest produktem zwalidowanym na zgodność z wymaganiami dobrej praktyki wytwarzania. Patronem merytorycznym wydarzenia jest ISPE Polska - międzynarodowa organizacja non-profit, skupiająca specjalistów z sektora Life & Science. Spotkanie jest adresowane dla przedsiębiorstw farmaceutycznych, producentów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz firm z branży kosmetycznej, a także do osób zajmujących się wdrażaniem i eksploatacją systemów skomputeryzowanych w przedsiębiorstwach oraz odpowiedzialnych za walidację systemów, w tym dyrektorów ds. produkcji, szefów działów informatyki, managerów kontroli i zapewnienia jakości.
- Branża farmaceutyczna ma szczególne potrzeby, dlatego podczas konferencji Life Science Day chcemy wzmacniać świadomość firm sektora Life & Science w zakresie organizacji projektu sprzyjającego walidacji oraz pokazać im realne korzyści wynikające z wdrożenia systemu ERP umożliwiającego zarządzanie procesami produkcji, sprzedaży i obsługi zgodnie z wymaganiami tej branży. Jednocześnie proponujemy naszym klientom takie rozwiązanie ERP, które będzie odpowiadało wymaganiom, jakim podlegają systemy komputerowe. Dlatego zachęcamy do udziału w spotkaniu wszystkie firmy z branży farmaceutycznej, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie standardów GMP i rozważają inwestycję w sprawdzone i zwalidowane rozwiązanie klasy ERP. - komentuje Janusz Małgorzaciak, ekspert systemów ERP, Microsoft Dynamics.
Wśród prelegentów znajdą się najlepsi polscy eksperci i praktycy w zakresie wdrażania, walidacji i zastosowań systemów skomputeryzowanych - przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierów Przemysłu Farmaceutycznego (ISPE Polska) - prezes GAMP Polska - Rafał Buczek, niezależny ekspert ds. Walidacji i Systemów Skomputeryzowanych - Krzysztof Hojdyś, oraz specjaliści z firmy PROBIT - Gerard Halski oraz Paweł Gomułka. Swoimi doświadczeniami podzielą się również przedstawiciele firm farmaceutycznych, które zdecydowały się na wdrożenie systemu ERP - Microsoft Dynamics NAV w wersji dedykowanej branży farmaceutycznej, m.in. firmy Hasco-Lek oraz BIOGENED.
- Inicjatywy takie jak Life Science Day są bardzo ważne dla podnoszenia świadomości i stanowią swoisty most, łączący dwie strony - dostawcę oraz odbiorcę. Lepsze wzajemne zrozumienie gwarantuje skuteczniejsze, bardziej efektywne czasowo i kosztowo wdrożenie, daje wyższy poziom zgodności systemu z wymaganiami prawa oraz zazwyczaj procentuje lepszym dopasowaniem systemu do potrzeb użytkownika. - przyznaje Rafał Buczek, Prezes GAMP Polska.
Podczas konferencji zostanie także zaprezentowana nowa inicjatywa i bardzo ważny program szkoleniowy organizowany w tym roku przez ISPE Polska - GAMP Step-by-Step, którego ideą jest zaprezentowanie praktycznego podejścia do stosowania metodologii GAMP wsparte warsztatami i przykładami wdrożeń.
- Jest dla nas oczywiste - zwraca uwagę Gerard Halski, szef jakości, a także szef projektów informatycznych Microsoft Dynamics NAV w firmie PROBIT - że w praktyce „promowanie wysokiej jakości" oznacza właściwie codzienny trud przy tworzeniu niezawodnych produktów spełniających wymagania użytkowników i realizuje się głównie poprzez wdrożenia. Uświadomiliśmy sobie jednak, że niestety często brakuje po stronie naszych Klientów świadomości, że możliwe jest zrealizowanie projektu wdrożeniowego zgodnie z najlepszymi standardami przy racjonalnym poziomie kosztów. Dobre przygotowanie i odpowiednio dobrana metodologia w znaczący sposób optymalizuje ponoszone wydatki i podnosi opłacalność inwestycji (Wystarczy choćby wykorzystać dobre praktyki zalecane przez GAMP® czy metodologię wdrożenia Sure-Step). Chcemy o tym powiedzieć odbiorcom technologii informatycznych w trakcie zorganizowanego wspólnie z Microsoftem Life Science Day.
Dodatkowe informacje o konferencji Life Science Day można znaleźć na stronie: http://www.microsoft.com/dynamics/pl/pl/events/Konferencja-Life-Science-Day.aspx, a także na www.probit.com.pl, gdzie można się również zarejestrować na wydarzenie.
Dodatkowych informacji udzielą:
Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com
Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com
Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com
Agnieszka Zarzycka
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax. 22 594 10 02
e-mail: Agnieszka.Zarzycka@microsoft.com
Monika Burdach
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax. 22 594 10 02
e-mail: v-monib@microsoft.com
Paweł Dawid
PROBIT
ul. Długosza 68
51-162 Wrocław
tel. 71 341 73 70
fax. 71 344 55 28
e-mail: p.dawid@probit.com.pl