konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Muzea w XXI w

Przeczytany: 200 razy
Dodany: 2023-04-17 12:11:17
Aktualizowano: 2023-04-17 12:13:50

 - jakie nowoczesne narzędzia pomagają w lepszym poznaniu sztuki i historii?

 

Zwiedzanie muzeum nie musi być nudne! Jak się okazuje – coraz więcej z nas wybiera tę formę aktywności na weekend, dzień wolny, a nawet jako kreatywną niespodziankę dla bliskiej osoby! Współczesnym muzeum daleko jest do nużących wystaw – które być może kojarzymy z wycieczek szkolnych. Dzisiaj wizyta w tym miejscu kojarzy się większości z nas z ciekawie spożytkowanym czasem, porządną dawką nowej wiedzy i świetną zabawą! To właśnie dzięki muzeum z powodzeniem możemy zagłębiać się w historię i sztukę – przedstawioną w bardzo przystępnej formie. Kultura jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna jak dziś – zaplanuj czas pełen inspirujących wystaw, wspaniałych dzieł sztuki oraz zapierających dech w piersiach zabytków i... ciesz się zwiedzaniem muzeum w nowoczesnym wydaniu!

Jakie funkcje spełnia muzeum?

To, co można zobaczyć w muzeum w większości przypadków nie jest dostępne nigdzie indziej – mowa oczywiście o tematycznych, nierzadko czasowych wystawach, eksponatach, pamiątkach i dziełach sztuki. I choć muzeum spełnia głównie funkcję edukacyjną – pozwalającą na poznanie danego obszaru historii czy sztuki – w dużej mierze kojarzy się dziś z inteligentną formą rozrywki oraz zabawy „na poziomie”. To właśnie dzięki zwiedzaniu muzeum możemy odpocząć po całym dniu pracy, zrelaksować się, mile spędzić czas. Inną funkcją muzeum może być integrowanie – szczególnie wtedy, kiedy z jego atrakcji korzystamy w towarzystwie konkretnej grupy osób (na przykład swoich przyjaciół!). Nic dziwnego, że coraz to więcej osób rzeczywiście ma na swojej liście „to do” wizytę w wybranym muzeum – ponieważ doskonale zdają sobie oni sprawę z radości, jaką może przynieść wycieczka do nowego, inspirującego miejsca.

Jak technologia zmienia sposób zwiedzania muzeów?

Jednak „odczarowanie” obrazu zwiedzania muzeum (z nużącego, żmudnego do pełnego dobrej zabawy) wcale nie przyszło ot tak – wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, z których chętnie korzystają dziś muzea. Mowa oczywiście o audioguide i audiotour – narzędziach wspierających kreatywne zwiedzanie. Ciekawym rozwiązaniem dla instytucji kulturalnych jest też Ekobilet - nowoczesny system zarówno stacjonarnej, jak i internetowej sprzedaży biletów, pozwalający na zachowaniu optymalnej organizacji spotkań, wydarzeń oraz samego w sobie zwiedzania na terenie muzeum. Nikt z nas nie lubi czekać w kolejkach – na szczęście coraz to więcej muzeów decyduje się na wdrożenie sprzedaży automatycznej przez system Ekobilet, co przekłada się na liczbę odwiedzin zwiedzających w ciągu dnia!

Zastosowanie sztucznej inteligencji w muzeach

Jak wiemy – sztuczna inteligencja ma dziś zastosowanie niemalże w każdej dziedzinie życia. Muzea zupełnie nie różnią się od innych branż – pozwalając nowoczesnym systemom na wsparcie codziennych działań. Mowa nie tylko o samym w sobie systemie do sprzedaży biletów, rezerwacji miejsc na dane wydarzenie czy działaniach marketingowych – ale o wszystkim tym, co przekłada się na zwiększenie komfortu zwiedzających. Jak się okazuje, współczesne muzea jak najbardziej podążają z duchem czasu, śledząc aktualne trendy – być może właśnie dlatego to są one w ostatnim czasie tak chętnie wybierane jako forma atrakcji. W końcu nie jedna osoba marzyła o spotkaniu ze słynnym robotem o wyglądzie Mikołaja Kopernika w Warszawie. Dzięki tym innowacjom i sztucznej inteligencji – wizyta w muzeum nie kojarzy się już z nudą, ale buduje przyjemne, inspirujące wspomnienia (niezależnie od grupy wiekowej!).

Po co muzea udostępniają swoje zbiory w Internecie?

Udostępnianie swoich zbiorów w sieci to jeden z ważnych kroków rozwoju działalności muzeów – mające swój początek w czasie pandemii, kiedy rzeczywiste uczestnictwo w zwiedzaniu graniczyło z cudem. Dziś wirtualne galerie i muzea nie dziwią już nikogo – przyciągając uwagę nie tylko miłośników historii czy sztuki, ale wszystkich tych z nas, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I choć internetowe uczestnictwo w wystawie nie zapewni nam tych samych wrażeń co stacjonarne, z udziałem wykwalifikowanego przewodnika – skutecznie urozmaica rutynowe przeglądanie sieci, pozwalając na nawet codzienne obcowanie ze sztuką.

Niezależnie od tego czy jesteśmy pasjonatami muzeów czy wciąż tkwi w nas stereotyp tego miejsca – warto dać im drugą (a nawet trzecią i czwartą!) szansę, wybierając się na inspirujące zwiedzanie z rodziną i przyjaciółmi. Doświadczając nowoczesnych technologii na samym sobie – z pewnością łatwiej będzie nam zrozumieć jak bardzo współczesne muzea odbiegają od tych sprzed kilkudziesięciu lat.

 

 

 

Wysłane 2023-04-17 12:11:17 przez gegol
technologiabilety
Artykuły powiązane z powyższym
Bilet lotniczy nie musi być drogi
Wysłano 2013-06-20 10:48:16
Podróże kształcą – mówi stare przysłowie. I nie tylko kształcą. Dla wielu ludzi podróże są przyjemnością, pasją, która pozwala odkrywać nowe miejsca, poznawać nowe zwyczaje, spotykać interesujące osoby. Dla innych podróże są koniecznością związaną z wykonywanym zawodem. Statystyki pokazują, że liczba pasażerów linii lotniczych zwiększa się systematycznie. Jednak podróżowanie łączy się z kosztami, a koszty transportu są prawie zawsze znaczącą pozycją w wyjazdowym budżecie.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY