konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Nocne spotkanie z robotami w PIAP

Przeczytany: 1062 razy
Dodany: 2013-05-15 13:20:32
Aktualizowano: 2013-05-15 13:24:09
CyberRyba, roboty latające, robotyczni paparazzi i roboty humanoidalne będą atrakcjami Nocy Robotów, która odbędzie się 24 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP. Drugiej edycji imprezy towarzyszy hasło „Odkryj Nieznane”.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

„To jedyna w kraju tak duża impreza popularno-edukacyjna, skierowana do przedstawicieli nauki i biznesu, inżynierów, młodzieży szkolnej i akademickiej oraz pasjonatów robotyki” - informują organizatorzy wydarzenia.

Dla odwiedzających przygotowano ponad 100 atrakcji m.in. pokaz robotów policyjnych, antyterrorystyczne maszyny rozbrajające ładunki wybuchowe, kosmiczni zwiadowcy, wyścigi robotów, roboty latające i wiele innych.

„Cieszymy się, że mamy możliwość pokazania szerokiej publiczności osiągnięć polskiej robotyki. To będzie wyjątkowa noc, pełna niespodzianek, konkursów, ciekawa zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych osób fascynujących się najnowszymi technologiami, i dla wszystkich pozostałych” - mówi dyrektor PIAP dr inż. Jan Jabłkowski.

Podczas II Nocy w niedostępnych na co dzień wnętrzach Instytutu przywitają gości różnego rodzaju roboty powstające w PIAP m.in.: roboty antyterrorystyczne, rehabilitacyjne, latające i przemysłowe. Dla fanów mocnych wrażeń organizatorzy polecają pokazy policji i straży pożarnej, podczas których specjalne jednostki pokażą jak roboty pirotechniczne rozbrajają bomby i wykrywają niebezpieczne chemiczne substancje.

Flagowe konstrukcje PIAP wezmą również udział w wyścigach robotów, a o ich wynikach zadecydują odwiedzający – sterując nimi podczas biegu. Na miłośników rywalizacji będą jeszcze czekały walki robotów sumo, a także wyścigi Formuły 1, czyli line-followerów. Podczas święta robotyki nie zabraknie, niezwykle popularnych robotów humanoidalnych NAO zbliżonych swym kształtem do ludzi. Te maszyny potrafią tańczyć, śpiewać i mówić. Chętni będą mogli przejąć dowodzenie nad materią i zadecydować o ich działaniu.

W Parku Robotów Latających zaprezentują się wojskowe drony – bezzałogowe statki latające, a quadro-, hepto-, hekto- i optokoptery – robotyczni paparazzi - sfilmują całe wydarzenie. Świat mechanicznych zwierząt reprezentować będą „Trąba Słonia”, „RoboPies”, „RoboLew” i najnowszy model „CyberRyby” – piątej generacji, pływający w ogrodowym basenie. Miłośników motoryzacji może zainteresować obecność autonomicznego samochodu „Jurek” – innowacyjnego wynalazku studentów z Wrocławia.

Przez cały czas trwania wydarzenia przed wejściem do Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP będzie można wziąć udział w warsztatach Robot Dance. Organizatorzy nie zapomnieli o specjalnym atrakcjach dla najmłodszych, m.in. o konkursie na najlepszy RoboStrój, w którym do wygrania będą półkolonie Małego Inżyniera czy specjalnych warsztatach z robotyki dla całej klasy zwycięzcy.

Dodatkową atrakcją będzie Park Technologii Kosmicznych prezentujący elementy sondi robotów badających inne planety. Z kolei w ramach Parku Współczesna Inżynieria – Zaawansowane Projektowanie Robotów zwiedzający będą mogli zeskanować własną twarz lub przyniesiony przez siebie przedmiot oraz zapoznać się z technologią przyrostowego wytwarzania i na żywo zobaczyć jak powstają wydruki 3D, z których budowane są między innymi konstrukcje robotów. Na fanów wirtualnego świata czekać będą symulatory – a w nich misja podjęcia bomby i przeniesienia jej w bezpieczne miejsce.

Noc Robotów rozpocznie się w piątek 24 maja o godz. 17 i potrwa do północy. Roboty będzie można oglądać w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Al. Jerozolimskich 202 w Warszawie.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysłane 2013-05-15 13:20:32 przez M-S-M
technologieNoc RobotówrobotyPrzemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAPkonferencje
Artykuły powiązane z powyższym
Jak wybrać sale szkoleniową w Poznaniu?
Wysłano 2022-07-28 09:28:43
Poznań to idealne miejsce na zorganizowanie konferencji. To nie tylko miasto pełne urokliwych zakamarków i ciekawych historii. To również miasto ze znakomitą bazą noclegową oraz co najważniejsze dla tego typu eventów – znakomitą ofertą sal konferencyjnych oraz szkoleniowych. O czym musimy pamiętać, organizując konferencje lub szkolenie w Poznaniu?
Znalezienie odpowiedniego miejsca na imprezę integracyjną to nie lada wyzwanie. Takie miejsce musi spełniać kilka wymagań, aby pracownicy byli zadowolenie z wydarzenia.
Umiejętności miękkie są aktualnie niesamowicie ważne na rynku pracy. Mogą przyczynić się do wielu sukcesów – nie tylko na stopie zawodowej.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY