W ostatnich latach, w dużych i mniejszych miastach, powstają kolejne kancelarie adwokackie i radcowskie, reprezentujące swoich klientów w procesach sądowych, postępowaniach administracyjnych czy sprawach podatkowych. Coraz bardziej zbiurokratyzowana rzeczywistość sprawia, że bez fachowej pomocy adwokata, radcy prawnego czy doradcy podatkowego, firmy i osoby prywatne z trudem mogą sprostać licznym przepisom i obowiązkom nakładanym na nich przez kolejne ustawy. Z pomocą przychodzą także prawnicze portale internetowe, oferujące swoim klientom kompleksowe porady prawne online. Czy warto z nich korzystać? Dla kogo internetowa porada prawna będzie lepszym rozwiązaniem niż wizyta w kancelarii adwokackiej?

Porady prawne online – dlaczego warto?
Znakiem współczesnych czasów jest nie tylko coraz większa ilość przepisów mających realny wpływ na nasze życie, ale także coraz większy stopień świadomości prawnej obywateli. Równocześnie, zwiększa się ilość instytucji, oferujących darmową lub odpłatną pomoc prawną. W czasach, kiedy podstawowe sprawy związane z zakupami, załatwianiem spraw czy dokonywaniem płatności możemy załatwić bez wychodzenia z domu, nie powinien dziwić fakt, że również porady prawne możemy uzyskiwać online. Szybkość i wygoda takiego rozwiązania są kluczowymi argumentami dla bardzo wielu osób, korzystających z internetowych porad prawnych. Brak konieczności umawiania się na wizytę w określonym terminie, możliwość zadania pytania prawnikowi przez całą dobę 7 dni w tygodniu, możliwość zapłaty szybkim przelewem – pod względem komfortu i niezależności, internetowy prawnik zdecydowanie wygrywa z naziemnymi kancelariami. Jeśli jednak przyjrzymy się nieco bliżej temu, jak działają portale prawnicze oferujące porady online, dojdziemy do wniosku, że zalet korzystania z tej formy wsparcia jest znacznie więcej.
Prawnik online – wygoda i bezpieczeństwo
Na uwagę zasługuje doświadczenie osób udzielających porad prawnych w internetowych kancelariach. Większość z nich to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, gwarantujący wysoką jakość świadczonych przez siebie usług. Doświadczony adwokat, radca prawny czy doradca podatkowy odpowiada nie tylko wyczerpująco i merytorycznie, ale także szybko. Zwykle, czas potrzebny na zapoznanie się z problemem i udzielenie porady, wynosi kilka godzin. Korzystając z internetowych porad prawnych, możemy być spokojni o nasze dane. Część serwisu w ogóle nie wymaga podawania danych osobowych przy wysyłaniu zapytania, nie oznacza to bynajmniej, że nie stosują się one do obowiązujących przepisów w zakresie ich ochrony. Warto dodać, że strony internetowe oferujące pomoc prawną online są w stu procentach legalne i działają na podstawie zezwoleń, co daje nam pewność, że otrzymana porada będzie tak samo wartościowa i wiążąca, jak ta udzielona w kancelarii prawnej.