konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Pomoc prawna online – czy warto z niej korzystać?

Przeczytany: 3755 razy
Dodany: 2018-05-28 12:54:50
Aktualizowano: 2018-05-28 12:55:58

W ostatnich latach, w dużych i mniejszych miastach, powstają kolejne kancelarie adwokackie i radcowskie, reprezentujące swoich klientów w procesach sądowych, postępowaniach administracyjnych czy sprawach podatkowych. Coraz bardziej zbiurokratyzowana rzeczywistość sprawia, że bez fachowej pomocy adwokata, radcy prawnego czy doradcy podatkowego, firmy i osoby prywatne z trudem mogą sprostać licznym przepisom i obowiązkom nakładanym na nich przez kolejne ustawy. Z pomocą przychodzą także prawnicze portale internetowe, oferujące swoim klientom kompleksowe porady prawne online. Czy warto z nich korzystać? Dla kogo internetowa porada prawna będzie lepszym rozwiązaniem niż wizyta w kancelarii adwokackiej?

Porady prawne online – dlaczego warto?

Znakiem współczesnych czasów jest nie tylko coraz większa ilość przepisów mających realny wpływ na nasze życie, ale także coraz większy stopień świadomości prawnej obywateli. Równocześnie, zwiększa się ilość instytucji, oferujących darmową lub odpłatną pomoc prawną. W czasach, kiedy podstawowe sprawy związane z zakupami, załatwianiem spraw czy dokonywaniem płatności możemy załatwić bez wychodzenia z domu, nie powinien dziwić fakt, że również porady prawne możemy uzyskiwać online. Szybkość i wygoda takiego rozwiązania są kluczowymi argumentami dla bardzo wielu osób, korzystających z internetowych porad prawnych. Brak konieczności umawiania się na wizytę w określonym terminie, możliwość zadania pytania prawnikowi przez całą dobę 7 dni w tygodniu, możliwość zapłaty szybkim przelewem – pod względem komfortu i niezależności, internetowy prawnik zdecydowanie wygrywa z naziemnymi kancelariami. Jeśli jednak przyjrzymy się nieco bliżej temu, jak działają portale prawnicze oferujące porady online, dojdziemy do wniosku, że zalet korzystania z tej formy wsparcia jest znacznie więcej.

 

Prawnik online – wygoda i bezpieczeństwo

Na uwagę zasługuje doświadczenie osób udzielających porad prawnych w internetowych kancelariach. Większość z nich to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, gwarantujący wysoką jakość świadczonych przez siebie usług. Doświadczony adwokat, radca prawny czy doradca podatkowy odpowiada nie tylko wyczerpująco i merytorycznie, ale także szybko. Zwykle, czas potrzebny na zapoznanie się z problemem i udzielenie porady, wynosi kilka godzin. Korzystając z internetowych porad prawnych, możemy być spokojni o nasze dane. Część serwisu w ogóle nie wymaga podawania danych osobowych przy wysyłaniu zapytania, nie oznacza to bynajmniej, że nie stosują się one do obowiązujących przepisów w zakresie ich ochrony. Warto dodać, że strony internetowe oferujące pomoc prawną online są w stu procentach legalne i działają na podstawie zezwoleń, co daje nam pewność, że otrzymana porada będzie tak samo wartościowa i wiążąca, jak ta udzielona w kancelarii prawnej.

 

 

Wysłane 2018-05-28 12:54:50 przez M-S-M
prawopomoc prawna onlineprawnik
Artykuły powiązane z powyższym
Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?
Wysłano 2020-10-07 10:41:45
Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska.
Ostatnio bardzo głośno jest o nowych rozporządzeniach, które znacznie zaostrzają przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Szczególnie RODO stanowi przedmiot wielu dyskusji. Pracodawcy muszą w swoich firmach stosować się do nowych przepisów i zapewnić wszystkie potrzebne narzędzia do ich przestrzegania. Bardzo ważne jest, aby pracownicy dokładnie wiedzieli jak postępować na przykład z dokumentami czy ich archiwizacją, a firma musi dostosować swoją politykę prywatności i procedury wewnętrzne w myśl nowo wprowadzonych ustaleń. Jak wdrożyć RODO i inne przepisy?
Zgodnie z kodeksem etyki adwokackiej, nie można reklamować pracy kancelarii adwokackiej. Jak zatem adwokat może budować swój pozytywny wizerunek nienaganną reputację, aby skutecznie przyciągać nowych klientów?
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY