konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Różne zastosowania folii bąbelkowej

Przeczytany: 281 razy
Dodany: 2021-06-25 13:14:30
Aktualizowano: 2021-06-25 13:16:18

 

Folia bąbelkowa to materiał pakowy szczególnie lubiany przez użytkowników prywatnych oraz przedstawicieli firm stacjonarnych lub e-commerce. Trudno się temu dziwić – jej uniwersalność przydaje się w rozmaitych sytuacjach, często wpływając znacząco na jakość codziennego funkcjonowania. Do czego można stosować folię bąbelkową i kiedy bywa ona najbardziej przydatna? Kilka praktycznych wskazówek podamy poniżej. Zapraszamy do dalszej lektury.

 

Folia bąbelkowa – nieco informacji technicznych

Z czego składa się folia bąbelkowa? To nic innego jak niewielkie, regularnie rozmieszczone pęcherzyki powietrza między dwiema warstwami folii polietylenowej. Wielkość pęcherzyków może być mocno zróżnicowana – od drobnych do naprawdę dużych. Każdy z typów materiału sprawdza się w nieco innych okolicznościach.

Najczęściej folia bąbelkowa bywa używana w kilku wariantach. Spotyka się niewielkie przekładki (na przykład do zabezpieczania dzieł sztuki lub porcelany), rolki o zróżnicowanej długości i szerokości, małe torebki oraz tak zwane poduszki powietrzne, z dużymi kieszeniami powietrznymi.

Folia może występować w standardowym białym kolorze. Pojawiają się jednak także produkty barwione, choćby na niebiesko lub nawet różowo.

Właściwości folii bąbelkowej – co ją wyróżnia?

Folia bąbelkowa nie bez powodu bywa uznawana za najpopularniejszy materiał pakowy. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie właśnie tym produktem? W głównej mierze wiąże się to z jej właściwościami.

Produkty tego typu wyróżnia wysoka elastyczność i trwałość. Folia, którą można znaleźć w sklepie https://e-hurtownia-opakowan.pl/, nie rozrywa się i łatwo przylega do powierzchni pakowanego przedmiotu.

Warstwa bąbelków chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi – w tym uderzeniami i otarciami, a także przed zabrudzeniami i wstrząsami. Materiał jest w pełni odporny na zalanie wodą oraz szkodliwe działanie wilgoci. Nie zapominajmy również o tym, że warstwa powietrza to sposób na termoizolację. Przedmioty owinięte w folię bąbelkową wolniej się nagrzewają lub wychładzają.

 

 

 

Do czego stosuje się folię bąbelkową?

Podstawowym zastosowaniem folii bąbelkowej jest oczywiście zabezpieczanie paczek. Funkcja ta przydaje się zarówno w domach prywatnych, jak i w biznesie. Folia bywa powszechnie stosowana choćby w e-commerce dla optymalnego zabezpieczania przedmiotów różnych kształtów, wysyłanych każdego dnia do klientów.

Jeśli szuka się sposobu na pakowanie szczególnie delikatnych towarów, można wykorzystać folię bąbelkową jako wypełniacz do paczek. Tworzy miękką warstwę izolacyjną, która chroni przed wstrząsami, przesuwaniem zawartości oraz dostępem wilgoci do wnętrza opakowania.

Folia bąbelkowa stanowi solidną wewnętrzną warstwę w kopertach bąbelkowych. Sprawdzają się do wysyłki dokumentów lub rozmaitych delikatnych rzeczy, w tym choćby elektroniki.

Nietypowe zastosowania folii bąbelkowej

Oprócz standardowych zastosowań folia bąbelkowa może nadać się także do innych celów. Bywa choćby bardzo przydatna w ogrodzie. Może się przydać na przykład do zabezpieczania mebli ogrodowych w okresie zimowym.

Folia sprawdza się jako materiał do ochrony delikatnych okazów roślinnych w ogródkach i na tarasach. Owija się nią choćby krzewy i niewielkie drzewka, aby jak najlepiej ochronić je przed szkodliwym działaniem mrozu i podmuchami wiatru.

Niektórzy używają folii bąbelkowej do wznoszenia tuneli na ogrodowe uprawy. Dzięki temu tworzy się optymalne warunki do szybkiego i efektywnego wzrostu roślin, gdy na gruntowe nowalijki jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Właściwości termoizolacyjne folii bąbelkowej mogą być wykorzystywane do obniżenia strat cieplnych w domach. Materiał idealnie nadaje się do zabezpieczenia nieużywanych poddaszy lub dachów. Niekiedy używa się go również do uszczelniania okien w piwnicach.

Przy pomocy folii zabezpiecza się baseny przed opadającymi liśćmi i insektami. Materiał ten można także rozłożyć na szybie samochodu stojącego na zewnątrz w okresie zimowym. Dzięki temu oszczędza się sporo czasu, potrzebnego na poranne skrobanie szyby.

W końcu dla niektórych folia bąbelkowa to idealny sposób na odstresowanie się. Zgniatanie bąbelków uspokaja i pozwala odsunąć męczące lub smutne myśli dużych i małych miłośników tego materiału pakowego.

Folia bąbelkowa – praktyczne i uniwersalne rozwiązanie

Folia bąbelkowa występuje w różnych wariantach – samodzielnie lub jako jeden z elementów praktycznych produktów do pakowania i zabezpieczania rozmaitych przedmiotów. Choć wykonuje się ją z tworzyw sztucznych, to w dużym stopniu może być poddana recyklingowi. Okazuje się zatem, że jest to naprawdę funkcjonalny i uniwersalny materiał pakowy dla niemal każdego.

Wysłane 2021-06-25 13:14:30 przez gegol
transportpakowaniefolia
Artykuły powiązane z powyższym
Wysokiej jakości torby papierowe
Wysłano 2019-12-02 12:03:23
Torby papierowe stają się coraz bardziej popularne. Mimo tego, że w każdym sklepie można zapakować zakupy w torby z tworzywa sztucznego, z roku na rok więcej firm decyduje się na zaproponowanie swoim klientom toreb papierowych.
W Polsce działa coraz więcej firm przewozowych, świadczących usługi transportu dla osób indywidualnych oraz firm. Przewożą zarówno wskazane paczki, jak i osoby z miejsca na miejsce.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY