Sprzedając usługi lub produkty przez Internet, zawsze stajemy przed wyborem odpowiedniego systemu, na którym powinien stanąć nasz e-sklep. Aktualnie dostawcy proponują szereg rozwiązań, dzięki którym nie musimy posiadać szczegółowej wiedzy informatycznej, aby wybrać i obsługiwać nasz biznes.

Rozwiązania takie jak platforma Prestashop to dosyć prosty i relatywnie niedrogi sposób na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie. Opłatę ponosimy jednorazowo: za zakup systemu, hosting, domenę i ewentualne zainstalowanie Prestashop na naszym serwerze. Potem wszystko idzie już z górki.
Nowoczesne sklepy internetowe, oparte są na budowie modułowej. Do zakupionego systemu mamy cały panel instrukcji i udogodnień, które pozwalają nam samodzielnie zarządzać wyglądem, wstawianiem produktów do sprzedaży, uzupełnieniem pól opisu, cen czy organizowaniem promocji.
Jeśli nie mamy czasu lub chęci, by samodzielnie skonfigurować i dopasować szablon sklepu do wizji naszej firmy, możemy outsourcingować tę usługę do specjalistycznej firmy. Na rynku istnieją podmioty, takie jak x13.pl, które po wstępnej analizie naszych potrzeb, pomogą dobrać i zainstalować odpowiednie moduły, przystosowane do charakteru naszego biznesu.
Na tym etapie decydujące jest, jaki rodzaj produktów czy usług sprzedajemy: czy będą to bilety na targi, noclegi, usługi w pakietach, produkty kolekcjonerskie czy masowa sprzedaż, w której asortyment liczony jest w dziesiątkach tysięcy i najważniejsza jest sprawna logistyka.
Platforma specjalistów w x13.pl może pomóc również w spięciu systemu Prestashop z innymi formami sprzedaży w Internecie: na przykład najpopularniejszej aktualnie platformy Allegro. Zintegrowane systemy automatycznie wystawiają aukcje i pilnują stanów magazynowych, uwzględniając ruch asortymentu na kilku platformach sprzedażowych na raz.
Co jeszcze oferuje zakup sklepu Prestashop? Modułowa budowa to możliwość rozwoju sklepu razem z rozwojem biznesu. W niewielkich cenach można dokupować moduły kodów, odpowiedzialnych za kolejne funkcjonalności. Dodawanie okienek pop-up, drukowanie spod sklepu faktur dla klientów i zamówień czy wysyłanie automatycznych zleceń nadania do kurierów to tylko niektóre z funkcjonalności, których nie znajdziemy w opcji standard, ale spokojnie możemy dodać w formie oferowanych “nakładek”. Tak “uzbrojony” Prestashop może przeprowadzić weryfikację wieku użytkowników wchodzących na stronę, odliczać klientom czas do realizacji zamówienia czy połączyć kanały komunikacji socialmediów ze sklepem.
Podsumowując, zakup gotowego sklepu na systemie Prestashop to oszczędność czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na pracę informatyka i projektanta. Nic dziwnego, że większość biznesów w Internecie korzysta z tego rozwiązania.