konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Szkolenia onlne - czy to przyszłość edukacji w Polsce?

Przeczytany: 600 razy
Dodany: 2021-03-29 10:45:09
Aktualizowano: 2021-03-29 10:54:47

Okres pandemiczny znacząco wpłynął na rynek szkoleń online. Od teraz każdy może nabyć dodatkową wiedzę w wybranym temacie bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to rozwiązanie wygodne dla każdego, gdyż w dobie ciągłego pośpiechu, możliwość nauki online może być na wagę złota. Czy szkolenia online staną się przyszłością edukacji w Polsce?

Rozwój edukacji online

Jeszcze kilkanaście lat temu szkolenia online miały zazwyczaj formę tekstową. Kursy były podzielone na spore artykuły, z których użytkownik dowiadywał się więcej o danym zagadnieniu. Szczególnie popularne były szkolenia z praw i obowiązków pracownika. Uczestnik kursu mógł się z nich dowiedzieć więcej o kwestii wypowiedzenia umowy o pracy. Mógł również poznać różnice między standardowym wypowiedzeniem a zwolnieniem za porozumieniem stron (bez okresu wypowiedzenia). Rozwój Internetu nałożył jednak na branże edukacyjną konieczność większej interakcji z użytkownikami. Tak powstały pierwsze szkolenia online oraz kursy wideo.

Finansowanie szkoleń przez Internet

Ekskluzywne szkolenia online są kosztowną sprawą. Nierzadko za kurs należy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Zdecydowanie przydadzą się tutaj oferty banków, które na bardzo dobrych warunkach oferują kredyty gotówkowe. Dzięki temu kursant będzie mógł przystąpić do określonego kursu i zdobyć solidną porcję wiedzy. Spłatą należności będzie mógł się zająć po zakończeniu szkolenia. Jeżeli kursanci w odpowiedni sposób wykorzystają wiedzę, ich zarobki mogą poszybować w górę, dzięki czemu jeszcze szybciej będą mogli spłacić zadłużenie.

Konieczność podnoszenia kompetencji

Rozwój kursów online nakłada na pracowników obowiązek podnoszenia swoich kompetencji na własną rękę. Część z nich może się z tym zgadzać, a część nie. Prawda jest jednak taka, że obecnie na rynku poszukiwani są specjaliści, którzy samodzielnie potrafią nie tylko rozwiązać określone problemy w pracy, ale również poszukać wiedzy na własną rękę. Takie osoby mają spore szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego i zdobywanie kolejnych szczytów w swojej branży. Osoby, które nie pójdą razem z trendem, muszą liczyć się z tym, że ich zarobki nie będą się sukcesywnie powiększały.

 

 

 

Rola szkoleń online w rozwoju zawodowym

Szkolenia online pełnią coraz większą rolę w rozwoju zawodowym wielu Polaków. Szacuje się, że trend ten będzie wzrostowy i w przyszłości możemy doświadczyć sytuacji, w których powstaną szkoły wyższe, które będą oferowały wykształcenie wyższe w 100% zdalne. Jest to oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie, jednakże można znaleźć wielu przeciwników, którzy uważają, że czas studiów powinien służyć zwiększonym kontaktom międzyludzkim. Dzięki temu będziemy mogli poszerzyć nasze horyzonty i poznać ludzi, którzy często mogą mieć inny światopogląd od naszego.

Najważniejsze zalety edukacji online

Do największych zalet edukacji online można zaliczyć:

  • atrakcyjny stosunek ceny do jakości;
  • możliwość nauki z dowolnego miejsca w dowolnym czasie;
  • możliwość powrotu do materiałów;
  • częsta certyfikacji szkoleń;

Są to główne kryteria, które sprawiają, że szkolenia online mogą w przyszłości stać się podstawą edukacji w Polsce. Oczywiście potrzeba do tego znacznie więcej czasu, jednakże pierwsze kroki zostały już wykonane.

Popularność szkoleń online spowodowała, że powstaje coraz więcej szkół oraz instytucji świadczących takie usługi. Przed zakupem szkolenia warto wyposażyć się w wiedzę na temat tego, czy wiedza zaprezentowana w kursie została przygotowana przez fachowców w danej dziedzinie.

Wysłane 2021-03-29 10:45:09 przez gegol
finansowaniebiznesinternetkursyonlineszkolenia
Artykuły powiązane z powyższym
Kurier w sklepie internetowym
Wysłano 2022-02-02 09:55:52
Usługi kurierskie są niezbędne do funkcjonowania sklepu internetowego, który sprzedaje jakiekolwiek fizyczne produkty. Tradycyjne usługi firm kurierskich są obecnie drugą (po automatach paczkowych) najpopularniejszą metodą dostawy towarów z oferty sklepu internetowego.
Umiejętności miękkie są aktualnie niesamowicie ważne na rynku pracy. Mogą przyczynić się do wielu sukcesów – nie tylko na stopie zawodowej.
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie zawsze jest łatwe. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne programy i aplikacje, które tak jak Intaxo – ułatwiają zarządzania finansami firmy. Ta innowacyjna aplikacje do wystawiania faktur VAT umożliwi również szybkie wystawianie faktur zaliczkowych, pro-forma, końcowych i wielu innych.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY