konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń na międzynarodową konferencję o surowcach mineralnych

Przeczytany: 1687 razy
Dodany: 2011-01-26 12:52:51
Aktualizowano: 2011-03-29 09:25:13

Można już zgłaszać swój udział w międzynarodowej konferencji "Zrównoważona produkcja i konsumpcja surowców mineralnych w Europie - integracja aspektów społecznych i racjonalnego zużycia zasobów", która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 22 października. Udział w konferencji jest płatny.

Organizatorami spotkania są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie, European Association of Mining Industries w Brukseli oraz Związek Pracodawców Polska Miedź w Lubinie. Konferencja będzie miała miejsce w ramach przewodnictwa Polski w Radzie UE.

Podczas konferencji będą omawiane priorytetowe dla XXI wieku zagadnienia dotyczące możliwości rozwoju przemysłu wydobywczego przyjaznego dla środowiska, opłacalnego ekonomicznie i akceptowalnego społecznie. W trakcie spotkania będzie też mowa o wpływie międzynarodowej konkurencyjności i globalizacji na pozycję firm w Europie.

Konferencja ma stanowić platformę wymiany wiedzy w zakresie zagadnień ekonomicznych, społecznych i środowiskowych związanych z przemysłem górniczym w Europie. Ma się również stać forum dla wypracowania narzędzi propagujących społeczną odpowiedzialność biznesu, jako ważnego elementu długotrwałego zaufania pracowników i konsumentów.

Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom dotyczącym m.in. dostępności krajów EU do surowców mineralnych, właściwych warunków zapewniających stabilne dostawy surowców ze źródeł europejskich; zdrowiu i bezpieczeństwu w górnictwie czy możliwości rozwoju europejskiego przemysłu wydobywczego.

Organizatorzy zapowiadając imprezę zaznaczają, że Unia Europejska jest największym konsumentem surowców mineralnych i jednym z największych na świecie producentów niektórych z nich. Mimo to UE jest też zależna od importu i dostaw surowców mineralnych. "W dokumentach UE zwraca się uwagę na uzależnienie Unii od importu metali i paliw kopalnych, a także konieczność poszukiwania rozwiązań zapewniających bardziej efektywne zużycie surowców mineralnych w różnych gałęziach przemysłu. Niezawodne i niezależne zabezpieczenie dostępu do surowców jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na konkurencyjność UE" - piszą organizatorzy.

Honorowymi Patronami konferencji są: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Więcej informacji o konferencji tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/ bsz

Wysłane 2011-01-26 12:52:51 przez M-S-M
konferencje Wrocławkonferencje we Wrocławiukonferencjekonferencje międzynarodowe
Artykuły powiązane z powyższym
Organizując konferencję, trzeba znaleźć odpowiedni obiekt. Powinien być nowoczesny, ale też prestiżowy. Doskonałym przykładem jest Hotel Mistral Sport. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać ofertę.
Omijasz konferencje biznesowe i branżowe szerokim łukiem? Wiele wskazuje na to, że robisz poważny błąd! Tego typu spotkania to okazja do wyciągnięcia wielu lekcji pozwalających zwiększyć efektywność czy konkurencyjność. Dzięki nim znacznie łatwiej wypracować również solidną pozycję w branży. Sprawdź, co mogą Ci dać konferencje – niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, freelancerem czy właścicielem firmy.
Konferencja to wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla danej firmy. Nie tylko pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale także wdrożenie nowych pomysłów i nawiązanie interesujących współprac. Bardzo ważne jest, by osoby odpowiedzialne za organizację konferencji wiedziały, na co zwrócić uwagę, by sprostać oczekiwaniom zaproszonych gości.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY