konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Wybrana konferencja już się odbyła 2018-10-13 - 2019-04-14

Wyszukaj po:                    Nazwie organizatora:   
nazwie konferencji lub opisie :   
miejscowość :   
  

Studium Terapii Par


 

 

Celem Studium Terapii Par jest kształcenie umiejętności uczestników szkolenia w zakresie podstawowych narzędzi diagnozy par i umiejętności pracy terapeutycznej z parami w paradygmacie terapii systemowej, a także poszerzenie wiedzy w zakresie systemowego rozumienia rodziny. W trakcie szkolenia uczestnicy rozwiną umiejętności psychoterapeutyczne w pracy z parami (budowanie kontraktu terapeutycznego z parą, prowadzenie procesu terapeutycznego, pracy z genogramem pary). Zapoznają się z technikami i metodami stosowanymi w systemowej terapii par, omówione zostaną podstawowe zagadnienia z zakresu psychopatologii i psychoterapii par. W trakcie szkolenia uczestnicy pracować będą metodami warsztatowymi, a praca nad przypadkami i zajęcia superwizyjne umożliwią praktyczne przyswojenie nabytych wiadomości. Podstawą teoretyczną szkolenia jest systemowa terapia par i rodzin. Absolwenci studium STP uzyskują kwalifikacje niezbędne do prowadzenia terapii par.

Ilość godzin


Studium Terapii Par obejmuje 140 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 7 zjazdów weekendowych (sobota, niedziela) odbywających się przeważnie raz w miesiącu. Integralną częścią szkolenia w ramach Studium Terapii Par jest 20 godzin pracy własnej nad genogramami 2 par (praca zaliczeniowa, superwizowana w trakcie studium).

 

 


MEN-owskie Świadectwa ukończenia Studium


Uczestnicy Studium po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminu otrzymują Świadectwo ukończenia Studium wydawane na podstawie § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012 poz. 186). Program Studium jest zgodny ze standardami sekcji psychoterapii PTP, a uzyskane w ramach Studium świadectwo może być włączone w poczet innych szkoleń z zakresu psychoterapii, realizowanych przez kandydatów na drodze uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wymogi formalne przystąpienia do procedury uzyskiwania oraz odnawiania ważności certyfikatów psychoterapeuty i superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego określa uchwała Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z dnia 18 listopada 2009 r.


Miejsce odbywania się zajęć 


Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, komfortowych i klimatyzowanych salach dydaktycznych, a uczestnicy Studium mają zapewnione przerwy kawowe (kawa, herbata, soki, ciastka – bez ograniczeń.

 

 

 

Adresaci

 

Adresatami Studium Terapii Par są psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni, lekarze oraz studenci (ostatnich lat studiów: psychologia, pedagogika, resocjalizacja) pragnący rozwijać swoje umiejętności w zakresie pracy terapeutycznej z parami.

 

 

Program

 

Zjazd I

 

Systemowa terapia par - wprowadzenie w problematykę. Kształtowanie umiejętności psychoterapeutycznych w pracy z parą.

Zjazd II

 Komunikacja w parze. Genogram i jego zastosowanie w terapii par.

Zjazd III

 Terapia par w kryzysie.

Zjazd IV

 Terapia par w sytuacji konfliktu, separacji, rozwodu, zdrady.

Zjazd V

 Terapia par z problemem niepłodności i po stracie dziecka.

Zjazd VI

Terapia par z problemem uzależnień, przemocy.

Zjazd VII

 

Terapia par z zaburzeniami seksualnymi. Terapia par jednopłciowych.

 

Trenerzy

 

Zajęcia w Studium Terapii Par prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie od przeszło 15 lat warsztatów i szkoleń dla specjalistow pomocy psychologicznej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, jak również szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykładowcy to certyfikowani psycholodzy i psychiatrzy, wieloletni praktycy terapii indywidualnej, terapii grupowej, pracownicy Uczelni Wyższych, pracownicy szpitali i przychodni zdrowia.

Agnieszka Juszczyk-Mirek - psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 112), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej biegły sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Specjalizuje się w diagnozie i opiniowaniu w sprawach karnych - ofiar i sprawców gwałtów, molestowania i innych przestępstw seksualnych, w sprawach rodzinnych i cywilnych- związanych z metrykalną zmianą płci osób transseksualnych, o ubezwłasnowolnienie i w sprawach odszkodowawczych Współpracuje w zakresie opiniowania z sądami okręgowymi i rejonowymi we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Katowicach, opolu, Łodzi, Warszawie. Kwalifikacje i doświadczenie w obszarze opiniowania, oceny zeznań świadków, diagnozy psychologicznej i seksuologicznej, typowania sprawców, psychologii sądowej i seksuologii sądowej zdobywała w trakcie studiów i szkoleń specjalistycznych: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Ekspertyz Sadowych im. Prof. Jana Sehna w Krakowie, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Fundacja Dzieci Niczyje, oraz na licznych konferencjach i szkoleniach Sekcji Seksuologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Pracowni Seksuologii Klinicznej i Społecznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię systemową indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu systemowym z rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD I PTSD. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od przeszło 15 lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla specjalistów pomocy psychologicznej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii mi.n w ramach Studium Psychologii Sądowej, oraz szkolenia dla sędziów i prokuratorów, biegłych sądowych z Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów OZSS z ośrodków w całej Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Małgorzata Osipczuk - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta systemowy ( certyfikat nr, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Specjalizuje się w terapii indywidualnej, rodzin i par w ujęciu systemowym z problemem przemocy, uzależnień, zaburzeń lękowych, straty i żałoby. W pracy zawodowej związana z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia - oddział stacjonarny długoterminowy dla osób uzależnionych od narkotyków w Toruniu, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, Poradnią Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu, Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Oławie, Stowarzyszeniem INTRO. Jest współtwórcą i redaktor naczelną Portalu Pomocy Psychologicznej www.psychotekst.pl, prezesem Zarządu Stowarzyszenia "Intro" i wiceprezesem Fundacji Ośrodek Psychoterapii Systemowej i Rozwoju, autorką artykułów i współautorką książek. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Od 15 lat kształci psychologów i psychoterapeutów w obszarze terapii systemowej uczestników Studium Terapii Rodzin, Studium Terapii Par prowadzonych w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. 

Rafał Pietrzyk - psycholog, psychoterapeuta systemowy, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART), absolwent Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego w Krakowskim Ośrodku Terapii. Od kilkunastu lat specjalizuje się w terapii indywidualnej, par i rodzin, dzieci i młodzieży w ujęciu systemowym z problemem, zaburzeń zachowania, zaburzeń wieku rozwojowego, zaburzeń lękowych, straty i żałoby. Umiejętności psychoterapeutyczne kształcił m.in. w Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna - Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej . Ukończył liczne szkolenia terapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowski oraz szkolenia w zakresie diagnozy i terapii dzieci i młodzieży prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT w Warszawie, całościowe szkolenie w zakresie Terapii Par w ujęciu systemowym. Doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą i dziećmi zdobywa pracując jako psychoterapeuta w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz własnym gabinecie. Od 7 lat kształci psychologów i psychoterapeutów w obszarze terapii systemowej uczestników Studium Terapii Rodzin, Studium Terapii Par, oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży prowadzonych w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.

 

 

 

 

 

dr Anna Gulczyńska - psycholog, psychoterapeuta, doradca rodzinny i seksuolog. Pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Studiów Edukacyjnych  UAM w Poznaniu. Prowadzi zajęcia z zakresu szeroko rozumianej pomocy psychologicznej, w tym w obszarze seksuologii. W swojej praktyce psychologicznej, od przeszło kilkunastu lat, pracuje w oparciu o podejścia ponowoczesne, w tym -  systemowe oraz   skoncentrowane na rozwiązaniu; w swojej pracy wykorzystuje  również metody, techniki i narzędzia coachingu. Pracuje terapeutycznie z osobami z problemem zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń seksualnych, normatywnymi i nienormatywnymi kryzysami życiowymi. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par i rodzin. W pracy terapeutycznej z parami specjalizuje się w kryzysach relacyjnych związanych m.in. z zaburzeniami seksualnymi, pracuje również z parami jednopłciowymi. Swoje umiejętności psychoterapeutyczne kształciła w szkołach terapeutycznych terapii systemowej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, Polskim Instytucie Ericksonowskim, Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, na Studiach Podyplomowych w zakresie Seksuologii, Studiach Podyplomowych Coachingu, oraz w ramach innych licznych szkoleń terapeutycznych. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz European Brief Therapy Association.



Opłata: 3600

Początek konferencji: 2018-10-13
Koniec konferencji: 2019-04-14
dodaj konferencję do: wykop.pl
Lokalizacja konferencji :

Sale konferencyjne w Hotelu WenderEDU
ul.Św. Józefa 1/3
50-329  Wrocław
Dolnośląskie

Organizator konferencji:

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
ul. Dyrekcyjna 37/47
54-054  Wrocław
woj. Dolnośląskie

Telefon: 48 71 361 60 35
Fax: 
www.info@dcp.wroclaw.pl
http://www.dcp.wroclaw.pl

Dodaj sprawozdanie
 






  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY