konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/tury24h/domains/konferencje24h.pl/public_html/srodek1a.php on line 229

Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku


W ramach konferencji naukowej organizowanej w  2019 roku przez  Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupimy się na podsumowaniu aktywności warszawskiego środowiska tańca, analizie działalności artystycznej tancerzy i choreografów, a także uwarunkowaniach instytucjonalnych i finansowych, towarzyszących pracy twórczej.  Trzydniowa konferencja „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku” stanie się okazją do wymiany poglądów zarówno na temat współczesnej sytuacji artystów tańca, jak i podejmowanej przez nich praktyce ruchowej i choreograficznej. Pierwszy dzień poświęcony zostanie omówieniu kwestii istotnych dla dotychczasowego oraz dalszego  funkcjonowania twórców tańca w przestrzeni stolicy i zostanie przygotowany przez warszawskie środowisko tańca. Z kolei dwa kolejne dni poświęcone zostaną wielowymiarowej refleksji na temat tańca i choreografii w Warszawie. W związku z tym ogłaszamy nabór referatów, które zaprezentowane zostaną 20 i 21 września 2019 roku w Centrum Sztuki Tańca. Interesować nas będzie zarówno historyczne ujęcie tańca i choreografii, jak i odwołania do współczesności. Proponujemy podjęcie rozważań na temat tańca w Warszawie w XX i XXI wieku w ramach czterech bloków tematycznych: I: Sceny II: Postaci III: Choreografia IV: Społeczność  Interesować nas będą miejsca rozwoju tańca w Warszawie, analiza twórczości poszczególnych zespołów, tancerzy czy choreografów, a także dzieł choreograficznych, działania amatorskie i społeczne w zakresie tańca oraz rozwój publiczności poprzez działania ruchowe dla społeczności Warszawy. Przyjęte ramy czasowe pozwalają skupić się zarówno na działaniach okresu międzywojennego, powojennego, jak i na współczesności. Szerokie ujęcie tematyki konferencji sprawia, że jesteśmy otwarci na różnego rodzaju propozycje badawcze, dlatego też zapraszamy do udziału w konferencji nie tylko osoby zajmujące się badawczo tańcem i choreografią, ale i badaczy innych dziedzin, a także krytyków, kuratorów, managerów i artystów. Po prezentacji wystąpień w ramach każdego bloku przewidujemy także dyskusję z udziałem prelegentów.  W celu dokonania zgłoszenia należy wypełnić formularz oraz przesłać go na adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu. Przewidujemy wystąpienia nie dłuższe niż 30 minut. Dla prelegentów przewidziane jest wynagrodzenie, osobom spoza Warszawy organizator zapewnia także noclegi.   Formularz dostępny jest na stronie: http://centrumsztukitanca.eu/cst-termin-6-05-2019-nabor-referatow-na-ogolnopolska-konferencje-naukowa-taniec-w-warszawie-sztuka-tanca-i-choreografii-w-xx-i-xxi-wieku/ 

W ramach konferencji naukowej organizowanej w  2019 roku przez  Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupimy się na podsumowaniu aktywności warszawskiego środowiska tańca, analizie działalności artystycznej tancerzy i choreografów, a także uwarunkowaniach instytucjonalnych i finansowych, towarzyszących pracy twórczej. 

 

Trzydniowa konferencja „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku” stanie się okazją do wymiany poglądów zarówno na temat współczesnej sytuacji artystów tańca, jak i podejmowanej przez nich praktyce ruchowej i choreograficznej. Pierwszy dzień poświęcony zostanie omówieniu kwestii istotnych dla dotychczasowego oraz dalszego  funkcjonowania twórców tańca w przestrzeni stolicy i zostanie przygotowany przez warszawskie środowisko tańca.

 

Z kolei dwa kolejne dni poświęcone zostaną wielowymiarowej refleksji na temat tańca i choreografii w Warszawie. W związku z tym ogłaszamy nabór referatów, które zaprezentowane zostaną 20 i 21 września 2019 roku w Centrum Sztuki Tańca. Interesować nas będzie zarówno historyczne ujęcie tańca i choreografii, jak i odwołania do współczesności. Proponujemy podjęcie rozważań na temat tańca w Warszawie w XX i XXI wieku w ramach czterech bloków tematycznych:

I: Sceny

II: Postaci

III: Choreografia

IV: Społeczność 

 

Interesować nas będą miejsca rozwoju tańca w Warszawie, analiza twórczości poszczególnych zespołów, tancerzy czy choreografów, a także dzieł choreograficznych, działania amatorskie i społeczne w zakresie tańca oraz rozwój publiczności poprzez działania ruchowe dla społeczności Warszawy. Przyjęte ramy czasowe pozwalają skupić się zarówno na działaniach okresu międzywojennego, powojennego, jak i na współczesności. Szerokie ujęcie tematyki konferencji sprawia, że jesteśmy otwarci na różnego rodzaju propozycje badawcze, dlatego też zapraszamy do udziału w konferencji nie tylko osoby zajmujące się badawczo tańcem i choreografią, ale i badaczy innych dziedzin, a także krytyków, kuratorów, managerów i artystów. Po prezentacji wystąpień w ramach każdego bloku przewidujemy także dyskusję z udziałem prelegentów. 

 

W celu dokonania zgłoszenia należy wypełnić formularz oraz przesłać go na adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu. Przewidujemy wystąpienia nie dłuższe niż 30 minut. Dla prelegentów przewidziane jest wynagrodzenie, osobom spoza Warszawy organizator zapewnia także noclegi.  

Formularz dostępny jest na stronie: http://centrumsztukitanca.eu/cst-termin-6-05-2019-nabor-referatow-na-ogolnopolska-konferencje-naukowa-taniec-w-warszawie-sztuka-tanca-i-choreografii-w-xx-i-xxi-wieku/ Opłata: Wstęp wolny

Początek konferencji: 2019-09-20, godzina 10:00
Koniec konferencji: 2019-09-21, godzina 16:00
dodaj konferencję do: wykop.pl
Lokalizacja konferencji :

Jeszcze nie została określona. Zapytaj organizatora bezpośrednio lub poczekaj na uzupełnienie tej informacji.

Organizator konferencji:

Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
00-139  Warszawa
woj. Mazowieckie

Telefon: 607350828
Fax: 
ms.martaseredynska@gmail.com
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY